Asus Tuf X670E Plus Wi-Fi Boot Ve Bildirim Ledi Vga Işığı Sorunu

byakorali53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemim şu şekilde;
ASUS TUF X670e Plus Wi-Fi
Ryzen 9 7900X işlemci.
G.Skill 6000 MHz CL30 32 GB RAM.
ASUS TUF LC 360 II sıvı soğutma.
MSI Spatium 480 1TB 7400 M.2 SSD.
ASUS TUF 850W ATX3.0 PCI-e 5.0 PWR.
ASUS TUF GT 302 kasa.
Ekran kartı olarak şu an GTX 970 var yakın zamanda değişecek.
Sorum şu anakartımın BIOS vs ayarları olması gerektiği gibi yapıldı fakat ekran kartı ışığı yanıyor sürekli. PC bazen boot ediyor bazen etmiyor. Anlamış değilim. PC'den iyi anlarım ama sorunun ne olduğu hakkında bir bilgim yok. Ekran kartını söküp taktım tekrardan her şeyi yaptım. Açılırsa harika çalışıyor onda bir sıkıntı yok ama boot etme konusunda kafasına göre takılıyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Defalarca reset atıyorum tık yok. BIOS'un pilini çıkarıp sıfırladıktan sonra yeni aldığım Samsung G5 32 inc 165 Hz monitöre yine ekran gelmiyor fakat eski monitörüm Samsung 4K 28 inc monitöre bağladığımda F1 ekranı geliyor ve BIOS'a girebiliyorum. BIOS, Windows, ve anakart tüm yazılımları güncel. Fakat anlam veremediğim şekilde bu sorunları yaşıyorum. Sistemi yeni topladım. Gerçekten bilgi sahibi olanlar ve bu Anakartı kullananlar cevap yazarsa sevinirim.

HARİCİ EKRAN KARTINI ÇIKARIP DİREK İŞLEMCİDEN GÖRÜNTÜ ALMAYA ÇALIŞTIM ONDA DA BOOT ETMEDİ. BAZEN AÇILIRKEN BİRKAÇ KEZ KENDİNİ YENİDEN BAŞLATIYOR. BU ANAKARTI KULLANAN VE BİOS AYARLARINI YAPAN BİRİSİ YAPTIĞI AYARLARI PAYLAŞA BİLİR Mİ ?

Ekli dosyalar

• IMG_1405.jpg
    IMG_1405.jpg
    467.6 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
yani sorun ekran kartı değil gibi

burada en başta driverları kurdun mu yani işlemciden bile boot edemiyosan amd driverını kurup igpu u aktif etmen lazım

eğer bunu yapp çalışmıyorsa durum farklı olabilir

KS

byakorali53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yani sorun ekran kartı değil gibi

burada en başta driverları kurdun mu yani işlemciden bile boot edemiyosan amd driverını kurup igpu u aktif etmen lazım

eğer bunu yapp çalışmıyorsa durum farklı olabilir
Durumu söyle özetliyeyim.Yeni mönitör bağlıyken bios ekranı dahi gelmiyor. Eski mönitör bağlıyken her yere giriyor başlangıçtaki tuf logosu vs görünüyor. Hatta anakart hata bildirim ledleride yanmıyor sorunsuz çalışıyor.Yeni mönitöre bağlıyken hiçbirşey göstermiyor. Direk windows şifre ekranı ya geliyor o ekranda şifreyi girince kilitleniyor kalıyor yada hiç gelmiyor. Ayrıca şuan Pin olarak giriyordum şimdi Microsoft hesabı şifresi istedi girdim yanlış dedi sıfırladım yine yanlış diyor. Güler misin ağlar mısın arkadaş.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Peki ,eski monitör ile yeni monitör,ekran kartı çıkışları aynımı Yani aynı kablomu.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Durumu söyle özetliyeyim.Yeni mönitör bağlıyken bios ekranı dahi gelmiyor. Eski mönitör bağlıyken her yere giriyor başlangıçtaki tuf logosu vs görünüyor. Hatta anakart hata bildirim ledleride yanmıyor sorunsuz çalışıyor.Yeni mönitöre bağlıyken hiçbirşey göstermiyor. Direk windows şifre ekranı ya geliyor o ekranda şifreyi girince kilitleniyor kalıyor yada hiç gelmiyor. Ayrıca şuan Pin olarak giriyordum şimdi Microsoft hesabı şifresi istedi girdim yanlış dedi sıfırladım yine yanlış diyor. Güler misin ağlar mısın arkadaş.
o şifre olayı bende biliyorum çok basit bir şey koy onu onun dışında amd nin driverını kuramadın ya da igpu yu aktif edemedin yoksa her türlü ekran gelir

bios a gir oradan igpı seçeneği olması lazım igpu dan ver görüntüyü de

KS

byakorali53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki ,eski monitör ile yeni monitör,ekran kartı çıkışları aynımı Yani aynı kablomu.
Evet displayport kablosu ondan çıkarıp ona takıyorum

o şifre olayı bende biliyorum çok basit bir şey koy onu onun dışında amd nin driverını kuramadın ya da igpu yu aktif edemedin yoksa her türlü ekran gelir

bios a gir oradan igpı seçeneği olması lazım igpu dan ver görüntüyü de
Amd driveri ne abi

KS

byakorali53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
güzel kardeşim :D sevgili byakorali53 kardeşim ilk attığım linkten kendi işlemcini bul orada çıkan driver ı indir o zaman

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri