ATI Ekran Kartı Güncelleme Sorunu

neverlookback

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Arkadaşlar Merhaba , 

Benim ekran kartıma Everest programından baktığımda ATI RAEDON X2300 olarak görüyorum. Ama normal bilgisayar sisteminden ve dxdiag tan baktığımda ATI ATOM BIOS Standart VGA Bağdaştırıcısı 16 mb olarak görünüyor. İnternetten araştırdığımda ekran kartını güncellemem gerektiğini gördüm ama saatlerce uğraşmama rağmen bir türlü güncelleyemdim. Driverı bulamadım ayrıca güncellemem için gerekli amd programı da işe yaramadı Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

KS

neverlookback

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
notebooklarda güç tasarrufu için yapılan uygulamada harici ekran kartları sistem yüke binmeden ekran kartını aktif hale getirmez bilginiz olsun

Baya geç cevap verdim kusura bakmayın. Dediğinizi tam olarak anlayamadım biraz daha açarmısınız

Quadro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dxdiag tan ekran sekmesine bakarsan onboard olarak kullanılan ATI ATOM BIOS Standart VGA olarak görürsün. Bir de oluşturucu diye bir sekme olması gerek. Eğer oraya bakarsan bu sefer harici ekran kartın olan ATI RAEDON X2300 görebilmen lazım.

Aygıt yöneticisinde ekran kartının gözükmemesinin nedeni ise ekran kartı driverini hiç kurmamış olman.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri