Çözüldü B550 mi x570 mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

4CaSTRoLL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Elimde bulunan,
Ryzen 5 5600 işlemci
2x8 - 16gb RAM Cl 16 (3200 MHz)
Rx 580 8gb
Anakart olarak hangisini önerirsiniz bütçe 5k
B550 mi x570 mi uzun süre kullanılacak evladiyelik birşey tercihim Asus.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Asusun ürünleri biraz pahalı oluyor. Ama anakart işi biraz cacık. Uzun kullanımda sisteminizi yükseltecek misiniz ? OC ile uğraşacak mısınız? Beni dinlerseniz bu sistemde anakarta 5k verilmez. Gidip 1200-1400e anakart alır artan parayla ekran kartı yada işlemci yükseltin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bu bütçeye X570S tercihi yapmak daha mantıklı olur ama R5 5600 için fazla yüksek bir anakart bilginiz olsun. Birde tercihinizi ASUS olarak belirtmişsiniz MSI olmaz mı?

KS

4CaSTRoLL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Asusun ürünleri biraz pahalı oluyor. Ama anakart işi biraz cacık. Uzun kullanımda sisteminizi yükseltecek misiniz ? OC ile uğraşacak mısınız? Beni dinlerseniz bu sistemde anakarta 5k verilmez. Gidip 1200-1400e anakart alır artan parayla ekran kartı yada işlemci yükseltin
4-5 ay sonrasında sağlam bi ekran kartı düşünüyorum ama şimdilik önceliğim anakartta

KS

4CaSTRoLL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu bütçeye X570S tercihi yapmak daha mantıklı olur ama R5 5600 için fazla yüksek bir anakart bilginiz olsun. Birde tercihinizi ASUS olarak belirtmişsiniz MSI olmaz mı?
Msi olur olmaz değil ama önceliğim Asus R5 5600 yerine önerebileceğiniz var ise eğer aklımda bulunsun sonrasında işlemci de değiştireceğim en azından adresi bilmiş olurum

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Uğur hocamın önerdiği anakart gayet dolu bir anakarttır. Msi anakartlar gayet kaliteli.
Msi olur olmaz değil ama önceliğim Asus R5 5600 yerine önerebileceğiniz var ise eğer aklımda bulunsun sonrasında işlemci de değiştireceğim en azından adresi bilmiş olurum
Bütçeniz ne olur işlemci için? Eğer yakın zamanda değişmeyecekseniz değişeceğiniz zaman konu açın en azından o zaman hangi işlemci uygun ona bakarız

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bu arada ASUS markasında X570 olarak size önerdiğim MSI ürünler ayarında ürün yok gibi bir şey piyasada. O yüzden B550 önereceğim ASUS ürün gamında. oldukça dolu ve güçlü bir anakarttır. 90 Amper güce sahip VRM yani besleme kandında. Her işlemciyi takar OC yapabilirsiniz. Eğer B550 alacaksanız bunu öneririm ASUS kandında.

NOT : B550 'nin 2 eksiği var birisi PCIe 4.0 olarak 1 tane M.2 soketi sunuyor size gerisi anakartın 3.0 hızında ilk ekran kartı soketi hariç oda 4.0 ve diğer eksisi 2. bir M.2 disk takarsanız 2 adet SATA disk portu iptal oluyor ve sayı arttıkça M.2 diskte bu devam ediyor kademeli şekilde.

KS

4CaSTRoLL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Uğur hocamın önerdiği anakart gayet dolu bir anakarttır. Msi anakartlar gayet kaliteli.

Bütçeniz ne olur işlemci için? Eğer yakın zamanda değişmeyecekseniz değişeceğiniz zaman konu açın en azından o zaman hangi işlemci uygun ona bakarız
Çok teşekkür ederim. Msi kalitesi güzel ancak bulunduğum konum gerekçesi ile elektrik kesintisi çok oluyor ve 3 kere bundan sebeple msi anakart değiştim Asus kullanan arkadaşlarımda halen sıkıntı olmadı ve gayette memnunlar. Asus tercihim bu yüzden demiştim

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Çok teşekkür ederim. Msi kalitesi güzel ancak bulunduğum konum gerekçesi ile elektrik kesintisi çok oluyor ve 3 kere bundan sebeple msi anakart değiştim Asus kullanan arkadaşlarımda halen sıkıntı olmadı ve gayrette memnunlar. Asus tercihim bu yüzden demiştim
Belki eski anakartlardır. Veya psu etkeni olanilir. Bu modeller basit modeller değil. Belki ilerleyen zamanlarda ups alabilirsiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Çok teşekkür ederim. Msi kalitesi güzel ancak bulunduğum konum gerekçesi ile elektrik kesintisi çok oluyor ve 3 kere bundan sebeple msi anakart değiştim Asus kullanan arkadaşlarımda halen sıkıntı olmadı ve gayrette memnunlar. Asus tercihim bu yüzden demiştim
Bütçeniz seviyesinde tam olarak önerdiğim ASUS B550-XE ürünü alın o halde. Yanında ürünün 4 adet M.2 disk takabileceğiniz fanlı bir PCIe M.2 kartı geliyor. İşinize yarar mı bilmiyorum ama artıdır bence. Link :

Anakart Linki :

KS

4CaSTRoLL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bütçeniz seviyesinde tam olarak önerdiğim ASUS B550-XE ürünü alın o halde. Yanında ürünün 4 adet M.2 disk takabileceğiniz fanlı bir PCIe M.2 kartı geliyor. İşinize yarar mı bilmiyorum ama artıdır bence. Link :

Anakart Linki :
1+1 2 tb m2 ssd var işimi görecektir.
Vaktinizi ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bu arada @Atalayq güzel bir noktaya değinmiş dikkate alın derim. Eğer böyle bir sorununuz varsa ve PSU ürününüz iyi bir ürünse UPS veya Voltaj Regülatörü almanız mantıklı olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri