Babamdan Gizli Şahıs Şirketi

sametli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Babam şirket açmama izin vermediği ve haliyle tapuyu da kullanmama izin vermeyeceği için ondan gizli tapuyu buldum. Yine ondan gizli şekilde şahıs şirketi açmak istiyorum fakat korktuğum bir şey var, şirket açarken veya herhangi bir süre içinde babama mesaj gidebilir mi? Ben bütün gelişme ve haberdar olma mesajlarını kendime almak istiyorum.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
illa bir şekilde karşısına çıkar çünkü babanın tapusunu kullanıcaksın şahsen gerek yok

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Babam şirket açmama izin vermediği ve haliyle tapuyu da kullanmama izin vermeyeceği için ondan gizli tapuyu buldum. Yine ondan gizli şekilde şahıs şirketi açmak istiyorum fakat korktuğum bir şey var, şirket açarken veya herhangi bir süre içinde babama mesaj gidebilir mi? Ben bütün gelişme ve haberdar olma mesajlarını kendime almak istiyorum.

Her türlü yakalınırsın. Mektuplar o adrese gelicek, denetlemeye oraya gelecekler. Hiç girme bu işlere. Ayrıca standart bir şahıs şirketinin şu anki gideri aylık 3500 - 4000 TL civarında (Bağkur, Damga Vergisi, Tahakkuk). Eğer pu paraları vermeye göze aldıysan sadece adres göstermek için kullanabileceğin ortak paylaşım ofisleri var. Onlardan birinden kiralama yap.

KS

sametli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Her türlü yakalınırsın. Mektuplar o adrese gelicek, denetlemeye oraya gelecekler. Hiç girme bu işlere. Ayrıca standart bir şahıs şirketinin şu anki gideri aylık 3500 - 4000 TL civarında (Bağkur, Damga Vergisi, Tahakkuk). Eğer pu paraları vermeye göze aldıysan sadece adres göstermek için kullanabileceğin ortak paylaşım ofisleri var. Onlardan birinden kiralama yap.
Aylık bu kadar vergi ödemesi yapıldığına emin misiniz? Çünkü daha önce bi muhasebeciyle konuştuğumda dediğiniz miktar anca yıllık çıkıyor. Diğer konu ise şöyle, sanal ofis açabilmem için de vergi levhası gerekiyor ki bunun için de haliyle şirket açmam gerekiyor. İçinden çıkamadığım bir kısır döngü..

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Vergi ve bağkur konusunda eminim (Her ay ödediğim için). Belki 29 yaş altına vergi indirimi vardır ama o da belirli bir süre diye hatırlıyorum. Sanal ofis tutmak için şirket kurmana gerek yok diye biliyorum. Bir kaç arkadaşım bu şekilde açtı şirketini. Bu arada şirket açılışında tapuya değil kira sözleşmesine ihtiyacın var.

KS

sametli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Vergi ve bağkur konusunda eminim (Her ay ödediğim için). Belki 29 yaş altına vergi indirimi vardır ama o da belirli bir süre diye hatırlıyorum. Sanal ofis tutmak için şirket kurmana gerek yok diye biliyorum. Bir kaç arkadaşım bu şekilde açtı şirketini. Bu arada şirket açılışında tapuya değil kira sözleşmesine ihtiyacın var.
Vergiler abartıldığı kadar çıkmıyor, e tabi bu sadece birkaç sene için. Ben şirketle yapacağım işlerin ekstrasında bir iş yerinde personel olarak çalışıyorum ve sigortam yatıyor. Ona rağmen bağkur ödemek zorunda mıyım? Ayrıca bağkur zorunlu değil diye biliyorum. Sanal ofis açmayı denedim ama benden vergi levhası istediler niye bilmiyorum. Sonrasında muhasebeciyle konuştum takdir edersiniz ki o da onayladı. Bilmediğim şekilde sanal ofis açılabiliyorsa lütfen bana da o sanal ofis şirketini önerin çünkü zaten başta öyle yapmak istemiştim sonrasında tapuyla yapmak durumundaymışım. Kira sözleşmem yok çünkü kirada oturmuyorum aile evi olduğu için tapu vermek durumundayım.
Bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim.

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Şimdi şöyle agacım. Bir yerde sigortalı çalışıyorsan bağkur ödemeden şahıs şirketi açabilirsin. Vergiler kiralama yapacağın lokasyonun kirasınada bağlı olarak (stopaj) aylık 500 - 600 TL civarında. İşini kaybedersen veya sigortalılık durumun bir noktada biterse Bağkur Otomatik başlar. İsteğe bağlı değil ama tabi sen istersen ödemezsin ve hiçbir devlet sağlık hizmetinden yararlanamazsın ve borcun birikir. Hatta ödemeni 1 ay geciktirsen bile yararlanamazsın. Bazı dönemlerde günlerini sildirerek borcunu sıfırlayabilirsin.

Bu arada babanın adına bir tapu ile kendi adına şirket açman çok olası gelmedi. Babanın sana bir kira sözleşmesi yapması gerekir diye tahmin ediyorum.

Sanal ofis kiralama ile ilgili olarak;

Bu arada ailenden gizli böyle bir iş yapmamanı öneririm. Yani baban sana bu konuda destek olmuyorsa ve sen sanal ofis ile açacak olsan bile muhakkak ailenin bilmesi gerekir agacım. Çünkü vergi borcundan doğabilecek sıkıntılar yada dediğim gibi işini kaybetmen durumunda üzerine binecek yükümlüklerden dolayı bir sıkıntı yaşarsan, ailenin kesin ama kesin bir şekilde haberi olur. (Adresine gelcek bir mektupla, kargoyla veya muhtarlık aracaılığı ile). Ben 14 yaşımdan beri ailemden ayrı yaşıyorum ki 35 yaşındayım, 5 - 6 sene önce KYK bursu borcumun haciz yazısını ailemin evine gönderdiler. Devlet bulur yani :D

Son düzenleme:

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
şirket niye açıyon ki

KS

sametli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şimdi şöyle agacım. Bir yerde sigortalı çalışıyorsan bağkur ödemeden şahıs şirketi açabilirsin. Vergiler kiralama yapacağın lokasyonun kirasınada bağlı olarak (stopaj) aylık 500 - 600 TL civarında. İşini kaybedersen veya sigortalılık durumun bir noktada biterse Bağkur Otomatik başlar. İsteğe bağlı değil ama tabi sen istersen ödemezsin ve hiçbir devlet sağlık hizmetinden yararlanamazsın ve borcun birikir. Hatta ödemeni 1 ay geciktirsen bile yararlanamazsın. Bazı dönemlerde günlerini sildirerek borcunu sıfırlayabilirsin.

Bu arada babanın adına bir tapu ile kendi adına şirket açman çok olası gelmedi. Babanın sana bir kira sözleşmesi yapması gerekir diye tahmin ediyorum.

Sanal ofis kiralama ile ilgili olarak;

Bu arada ailenden gizli böyle bir iş yapmamanı öneririm. Yani baban sana bu konuda destek olmuyorsa ve sen sanal ofis ile açacak olsan bile muhakkak ailenin bilmesi gerekir agacım. Çünkü vergi borcundan doğabilecek sıkıntılar yada dediğim gibi işini kaybetmen durumunda üzerine binecek yükümlüklerden dolayı bir sıkıntı yaşarsan, ailenin kesin ama kesin bir şekilde haberi olur. (Adresine gelcek bir mektupla, kargoyla veya muhtarlık aracaılığı ile). Ben 14 yaşımdan beri ailemden ayrı yaşıyorum ki 35 yaşındayım, 5 - 6 sene önce KYK bursu borcumun haciz yazısını ailemin evine gönderdiler. Devlet bulur yani :D
Bilgilerin çok yardımcı oldu abi çok teşekkür ederim dün biraz işim olduğu için yazamadım birkaç şeye daha baktım ve senin gönderdiğin sanal ofise bugün yazacağım. Dediğin gibi vergi levhasına ihtiyaç duymadan halledilebilir olduğuna inanıyorum.
Tekrar teşekkürler.İyi günler reis.

şirket niye açıyon ki
Farklı girişimler için.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
baban izin vermiyorsa vardır bir bildiği

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
142
Şirket açan birisi olarak söylüyorum özetle;
Eğer 29yaş altındaysanız ve daha önce sigortanız olmamışsa genç girişimci desteğinden yararlanabilirsiniz, yararları;
- 1yıl bağkur ödemezsiniz. Bağkur şu an aylık 3200tl civarında.
- 1yıl gelir vergisi ödemezsiniz(kdv ödemesi zorunlu)
- Halkbankası 5000tl geri ödemesiz destek verebilir

Ticaret veya esnaf odalarına kayıt zorunlu değil. Ancak bankadan kredi isteniyorsa bu odalara kayıt olduktan 6ay sonra bankalardan kredi alınabilir.

Aylık ödeyeceğiniz mecburi harcamalar;
Muhasebe ücreti(500tl civarında)
Aylık kdv beyannamesindeki kdv harcı(150-200tl)
3 ayda bir gelir vergisi harcı(gelir vergisi yok fakat harcı var. 200tldir. aylık 70tlye gelir)

Evin tapusunu kullanırsanız yoklama memuru eve bakmaya gelecektir şirket açılmadan önce. Yoklama memuru gelmeden şirket açılışı olmaz. Bunun yerine sanal ofis kullanılabilir. Yoklama memurları sanal ofisteki adrese geldiğinde sizin de orda olmanız gerek. Nezaman orada olmanız gerektiği konusunda sanal ofisi nereden kiralayacaksanız oraya gitmeniz gerekiyor. Sanal ofis ücreti aylık 400tl ortalama(mukellefco üzerinde). Eve hiçbirşey gelmez artık.

Giderler bu şekildedir. Bana da karşı çıkmışlardı 2.5yıl önce öğrenciydim ve kykda kalıyodum. Şu an üniversite 4.sınıf öğrencisiyim ve kartalda rezidansta kalıyorum :)) iş fikrin iyi ise ve zorunlu giderleri karşılayabileceğini düşünüyorsan dene. Geç kalma.

Son düzenleme:
KS

sametli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şirket açan birisi olarak söylüyorum özetle;
Eğer 29yaş altındaysanız ve daha önce sigortanız olmamışsa genç girişimci desteğinden yararlanabilirsiniz, yararları;
- 1yıl bağkur ödemezsiniz. Bağkur şu an aylık 3200tl civarında.
- 1yıl gelir vergisi ödemezsiniz(kdv ödemesi zorunlu)
- Halkbankası 5000tl geri ödemesiz destek verebilir

Ticaret veya esnaf odalarına kayıt zorunlu değil. Ancak bankadan kredi isteniyorsa bu odalara kayıt olduktan 6ay sonra bankalardan kredi alınabilir.

Aylık ödeyeceğiniz mecburi harcamalar;
Muhasebe ücreti(500tl civarında)
Aylık kdv beyannamesindeki kdv harcı(150-200tl)
3 ayda bir gelir vergisi harcı(gelir vergisi yok fakat harcı var. 200tldir. aylık 70tlye gelir)

Evin tapusunu kullanırsanız yoklama memuru eve bakmaya gelecektir şirket açılmadan önce. Yoklama memuru gelmeden şirket açılışı olmaz. Bunun yerine sanal ofis kullanılabilir. Yoklama memurları sanal ofisteki adrese geldiğinde sizin de orda olmanız gerek. Nezaman orada olmanız gerektiği konusunda sanal ofisi nereden kiralayacaksanız oraya gitmeniz gerekiyor. Sanal ofis ücreti aylık 400tl ortalama(mukellefco üzerinde). Eve hiçbirşey gelmez artık.

Giderler bu şekildedir. Bana da karşı çıkmışlardı 2.5yıl önce öğrenciydim ve kykda kalıyodum. Şu an üniversite 4.sınıf öğrencisiyim ve kartalda rezidansta kalıyorum :)) iş fikrin iyi ise ve zorunlu giderleri karşılayabileceğini düşünüyorsan dene. Geç kalma.
Halk bankasının koşulunu biliyor musunuz acaba?
Aylık ödemelerde sorun yaşamam ve evet benim için tek olası yol öyle gözüküyor ki sanal ofis açmak. Ben bunu daha önce denedim ama birçoğu vergi levhası istesi. Söylediğiniz şirket de vergi levhası istiyor mu acaba? Böyle bir durumda haliyle şirketi sanal ofisten önce açmam gerekecek ama takdir edersiniz ki yapamam. Yani eğer vergi levhası almıyorsa bu sanal ofis, ancak devam edebilirim.
Cesaret de verdiniz teşekkür ederim bilgi paylaştığınız için.

mhmtemre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Kuracağınız işi nerede yapacağınıza ilişkin olarak vergi memurları gönderiliyor normalde. Ben de evimin adresini gösterdim vergi memurları gelmediler. Benden daire fotoğrafı, bina fotoğrafı ve varsa site fotoğrafını istediler. Çektikten sonra vergi dairesine gidip orada kayıt oluşturuldu. Üstte de apollonlykos'un dediği gibi genç girişimci desteğinden faydalanabilirsiniz. 3 yıllık 75.000 TL'ye kadar gelir vergisinden muaf olup sadece kdv ödüyorsunuz. 1 yıllık Bağ-kur'unuzu da devlet ödüyor. Tanıdık muhasebeciniz varsa da 200-300 TL gibi ücretler de verebilirsiniz.

KS

sametli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kuracağınız işi nerede yapacağınıza ilişkin olarak vergi memurları gönderiliyor normalde. Ben de evimin adresini gösterdim vergi memurları gelmediler. Benden daire fotoğrafı, bina fotoğrafı ve varsa site fotoğrafını istediler. Çektikten sonra vergi dairesine gidip orada kayıt oluşturuldu. Üstte de apollonlykos'un dediği gibi genç girişimci desteğinden faydalanabilirsiniz. 3 yıllık 75.000 TL'ye kadar gelir vergisinden muaf olup sadece kdv ödüyorsunuz. 1 yıllık Bağ-kur'unuzu da devlet ödüyor. Tanıdık muhasebeciniz varsa da 200-300 TL gibi ücretler de verebilirsiniz.
Genç girişimci desteği herkese veriliyor mu? Yani girişim yapacağım diyen herkese verilmiyordur elbet acaba nasıl işliyor biliyor musunuz? Şartları nelerdir vs. Vergi levhası istemeden sanal ofis sahibi olabileceğim bir sanal ofis şirketi arıyorum, dediğiniz iki şirkete de mesaj attım pazartesi döneceklerdir fakat size de sormak istiyorum çünkü mükellefin internet sayfasından baktığım üzere onlar da vergi levhası istiyorlar bu durumda ben yine tapuyla şirket açıp sonrasında vergi levhasıyla sanal ofis açabilirim. Bu ihtimal imkansız denebilecek kadar az benim için. Benim, vergi levhası istenmeyecek bir sanal ofis bulmam gerekiyor, dedikleriniz öyleyse ne alâ.
Teşekkür ederim.

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
142
Genç girişimci desteğinin iki şartı var. Daha önce sigorta girişi yapılmamış olması ve 29 yaş altı olmak. Mukellefco üzerinden şirketi açın en kolau öyle olur. sanal ofis ile şirket aynı anda açılıyor.

sanal ofisi vergi levhası olmadan neden açmak istiyorsunuz ve ne işinize yarayacak? Sanal ofis sadece bir adrestir hiçbirşey yapılmıyor ordan. Sadece vergi lehvası üzerinde yazmaya yarıyor.

mhmtemre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Genç girişimci desteği herkese veriliyor mu? Yani girişim yapacağım diyen herkese verilmiyordur elbet acaba nasıl işliyor biliyor musunuz? Şartları nelerdir vs. Vergi levhası istemeden sanal ofis sahibi olabileceğim bir sanal ofis şirketi arıyorum, dediğiniz iki şirkete de mesaj attım pazartesi döneceklerdir fakat size de sormak istiyorum çünkü mükellefin internet sayfasından baktığım üzere onlar da vergi levhası istiyorlar bu durumda ben yine tapuyla şirket açıp sonrasında vergi levhasıyla sanal ofis açabilirim. Bu ihtimal imkansız denebilecek kadar az benim için. Benim, vergi levhası istenmeyecek bir sanal ofis bulmam gerekiyor, dedikleriniz öyleyse ne alâ.
Teşekkür ederim.
Şöyle bir yazı ekleyeyim;

Kimler Genç Girişimci Desteğinden Faydalanabilir?

Genç girişimci desteği 'nden faydalanabilmek için gereklli şartlar şunlardır:

• 18 - 29 yaş arasında olmak (30 yaşından gün almamış olmak)
  • 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren Bağ-Kur’dan ilk defa faydalanıyor olmak
  • Daha önce herhangi bir şirket açmamış veya ortak olmamış olmak
Bu şartları sağlıyorsanız siz de istediğiniz gibi açabilirsiniz. Açmak için öncelikle muhasebecinize gidip yapmak istediğiniz faaliyetle ile alakalı öğrenmeniz gereken şeyleri öğreniyorsunuz. Sonrasında yapmak istediğiniz faaliyetin bi kodu var o kod ile işlemlerin ilk aşamasına başlanıyor.
Sanal ofis ile alakalı maalesef bilgim bulunmuyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri