Öneri Babamı PC Almaya Nasıl Ikna Edebilirim

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Merhaba arkadaşlar ben gaming PC almak istiyorum 10 k bütçem var 1-2k da babamdan istiyorum ama babam oyun bilgisayarı aldırmam diyor para önemli değil diyor ama bilgisayar derslerimdede lazım ve ünide bölüm olarak yazılım editörlük grafik tasarımı falan düşünüyorum yani bilgisayar üstüne sizce nasıl ikna edebilirim almaya şimdiden çokk teşekkür ediyorum.🤗

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Şuanda grafik tasarımcı olarak bilgisayar çok önemli oyun bilgisayarlarının içinde var zaten tasarımcı ürünleri.

şuanda sistemi tek tek toplasan 15 k aşağısına çıkamazsın.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Şuanda grafik tasarımcı olarak bilgisayar çok önemli oyun bilgisayarlarının içinde var zaten tasarımcı ürünleri.

şuanda sistemi tek tek toplasan 15 k aşağısına çıkamazsın.
Grafik tasarım photoshop değilmi? Onun için pek sisteme gerek yok diye biliyorum.

EYUP_34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Hocam sana kendi hikayemi anlatayım o zamanlar ilkokula gidiyorum pes 13 yeni çıkmış ama nasıl deliler gibi oynuyorum cafe de anlatamam babama dedim ki bana masaüstü pc al yok dedi almam inat ettim kaç kere dayak yedim bu yüzden anlatamam 4. sınıfta iddaya girdik dedim takdir alırsam bana pc alacan söz alacam dedi bende inat ettim takdir aldım bu sefer de lafından döndü ne yaptım ettim ikna edemedim en sonunda bir gün mahallede top oynarken bir baktım kardeşim bağırarak geldi abi koş babam laptop aldı diye bir koştum sony vaio laptop almış nasıl mutluyum masaüstü almadığı için birazda içerlendim orta sonda laptop bozuldu çöp oldu resmen ben yine tutturdum baba al diye abartmıyorum lise sona kadar yediğim dayağın hesabını yapamam :( aşırı inatçı biri maalesef yapamadım ikna edemedim en sonunda staj göreceğim parayı da ben vermedim biriktiriyorum teker teker toplama pc yapıyorum kendime bir gün anakart bir gün ram bir gün işlemci alıyorum babam hala karşı alamazsın diye senin paran değil karışma dedim yeter artık en son parça da ekran kartı aldım aldıktan 1 hafta sonra aldığım kart 5k oldu rx570 gb asus ben 2 k ya almıştım şuanda üniversite okuyorum eğer baban inatçıysa ve o bütçe senin kazandığın para ise dinleme kendine topla sonra yükseltirsin benim şuan kullandığım hiçbir parça topladığım ilk pc den değil yavaş yavaş geliştirirsin bu da benim hikayem :(((((

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Hangi seviyeden bahsediyoruz hocam ve sadece o değil.
12100f den daha düşük bir işlemci ile okulda (lise 3) photoshop yapıyoruz. Tabi çok giriş seviyesindeyiz. Giriş seviyesi için 10k lık sistem yeterli photoshop ve yazılım için. Diğer uygulamaları bilemem.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
12100f den daha düşük bir işlemci ile okulda (lise 3) photoshop yapıyoruz. Tabi çok giriş seviyesindeyiz. Giriş seviyesi için 10k lık sistem yeterli photoshop ve yazılım için. Diğer uygulamaları bilemem.
Sadece photoshop yetmiyor ve 10k boş sistemlerle harcanmamalı bence.

Grafik tasarımcı olarak Adobe'nin çoğu popüler uygulamasını kullanıyorum ofisdeki bilgisayar evdekine tek atar.

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Sadece photoshop yetmiyor ve 10k boş sistemlerle harcanmamalı bence.

Grafik tasarımcı olarak Adobe'nin çoğu popüler uygulamasını kullanıyorum ofisdeki bilgisayar evdekine tek atar.
Grafik tasarım photoshop değilmi? Onun için pek sisteme gerek yok diye biliyorum.
Arkadaşlar sadece yazılım tasarım editörlük değil olay oyunda oynayabileceğim bir PC almak istiyorum ama o konular üzerinden ilerlemeliyim bence yardımcı olurmusunuz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri