Battlefield 1 GTX 1050Ti

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merrrhabalar arkadaşlar, i3 7100 ve GTX 1050Ti sahibiyim Battlefield 1 adlı oyunda Ultra ayarlarda 1366x768 çözünürlüğünde FPS düşüşleri yaşıyorum bu oyun için normal midir? Kasmalar canımı sıktıkdan sonra ayarları yükseğe düşürdüm fakat yine de ara ara kasmalar yaşanıyor. Intel Kabylake ve Skylake işlemcilerde sıkıntı olduğu ortaya atılmıştı bu sıkıntının BIOS Update ile giderildiğini duymuştum işlemciden kaynaklanıyorsa BIOS update ile bu droplar ortadan kalkar mı? Yoksa sistem gereksinimlerinden dolayı mı böyle yapıyor ?  

Heyecan yarattıysam kusura bakmayın  :rolleyes:

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Normal şartlarda kasmaz veya takılmaz fakat siz yine de bios güncellemesi yapın. Sistem yazılım ve güncellemeleri tam mı ekran kartınızın özellikle. Ayarları 1920X1080 de kullanmayı deneyin. Isınma durumu nedir hwmonitör ile sıcaklıkları test edin oyun oynarken.

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Normal şartlarda kasmaz veya takılmaz fakat siz yine de bios güncellemesi yapın. Sistem yazılım ve güncellemeleri tam mı ekran kartınızın özellikle. Ayarları 1920X1080 de kullanmayı deneyin. Isınma durumu nedir hwmonitör ile sıcaklıkları test edin oyun oynarken.

1-2 tane eksikti yaptım(ekran kartından bahsetmiyorum onun güncellemeleri her zaman tam) biraz da olsa rahatladı ama diğer haritalarda da denemem lazım nasıl tepki verir bilmiyorum, test ettim ısınma sıkıntısı yok yarın bios güncellemesi yapıcam bakalım ne olacak.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
umutsnl' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:

1-2 tane eksikti yaptım(ekran kartından bahsetmiyorum onun güncellemeleri her zaman tam) biraz da olsa rahatladı ama diğer haritalarda da denemem lazım nasıl tepki verir bilmiyorum, test ettim ısınma sıkıntısı yok yarın bios güncellemesi yapıcam bakalım ne olacak.

Kalanları yaptıktan sonra cevabını bekliyor alacağım.

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BIOS u son sürüme güncelledim fakat bilgisayar açılırken
"Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor.Yeniden başlatılacak." Diyor, yeniden başlattığı zaman da aynı hatayı veriyor.

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
umutsnl' Alıntı:
"Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor.Yeniden başlatılacak." Diyor, yeniden başlattığı zaman da aynı hatayı veriyor.

Kardeşim bilgisayarına uzun zamandır format atılmıyorsa attır.
Win7 kullanıyorsan üst sürümlere geç (8.1, Win10)
Yada bilgisayardan anlayan arkadaşın veya İnternet Kafe'ye götür orda sana en net cevabı verirler

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Serhathan Yıldız' Alıntı:
umutsnl' Alıntı:

Kardeşim bilgisayarına uzun zamandır format atılmıyorsa attır.
Win7 kullanıyorsan üst sürümlere geç (8.1, Win10)
Yada bilgisayardan anlayan arkadaşın veya İnternet Kafe'ye götür orda sana en net cevabı verirler

Kardeşim Windows 10 u kuralı zaten 2 ay oldu.Merak etme anlıyorum da sadece böyle problemle ilk kez karşılaştım.Burada ki insanlara güvendiğim için cevabı burada bekliyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri