Soru Bellek Kullanımı Normal Mi ?

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Selamlar cümleten iyi pazarlar hocalarım. Fıfa23 açtıktan sonra görev yöneticisi üzerinden bellek kullanımına baktım %70 e varan bi kullanım görüyorum bu normal mi ? Pcde 16gbram var iken ? Hani çok anlamıyorum bu teknik olaylardan da bu nasıl oluyor bi açıklarmısınız size zahmet ?

pcalacakadam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Hocam chrome yerine opera gx gibi daha az ram kullanan tarayıcılara geçebilirsiniz

KS

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Hocam dilerse 6 gb kullansın 8x8 gb ram variken nasıl orası %70 oluyor onu anlayamadım Sistem de 8 gb ram olması lazım yüzde 70leri görmesi için yanlışım mı var

Son düzenleme:

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Selamlar cümleten iyi pazarlar hocalarım. Fıfa23 açtıktan sonra görev yöneticisi üzerinden bellek kullanımına baktım %70 e varan bi kullanım görüyorum bu normal mi ? Pcde 16gbram var iken ? Hani çok anlamıyorum bu teknik olaylardan da bu nasıl oluyor bi açıklarmısınız size zahmet ?
Gayet normal bı oran şaşıracak bişey yok

KS

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Gayet normal bı oran şaşıracak bişey yok
Bi bakınız hele o zaman soruda ne yazıyor ''şaşırdım'' diye bir ibare var mı ? Bu işlerden çok anlamıyorum diye eklemişim, şaşıracak bişey yok normal oran diye bi cevap nasıl bi cevap hocam, ekliyorum...
Madem yorum yapacaksınız 8x8 var iken anlık olarak 6gb ram kullanılıyor nasıl yüzde70 oluyo bu oran onu açıklayın da soruyu soran kişi anlamadığı olay ile ilgili bilgilensin. Bellek 16 gb üzerinden değerlendirmiyor mu pc de ? 8x8 ise tek bellek mi aktif olarak çalışıyor yani anlamıyorum .

Bu durumda şuan ben 8gb ram minimum oyun açsam %100 olacak. Diğer 8 ne iş yapıyor :S

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
16 GB ram artık min olması gereken ram miktarı. PC calismasi için sistem Windowsun kendisi zaten kaç GB ram kullanıyor. 16gbin havası eskidendi. 2 sene önce böyle bişey yasansaydi %70 kullanılması saçma başka bişey var denilebilir di ama artık Chrome bile bir kaç sekme açınca 1gb dan fazla kullanıyor . 16gb ram takip oyuna girince %10 mu kullanmasini bekliyonuz :)

Oswald

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Normal hocam. Arkada Google Chrome vs. açık ve baya fazla RAM tüketiyor. O yüzden normal.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri