Benden size bir öneri / tavsiye

Brynquadel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle foruma yeni üye oldum. İsmim Mustafa Demirel ve 18 yaşındayım. Kastamonu'luyum ve bilgisayara ilgiliyim. Şu andan itibaren pc hocası foruma dahilim.

Şimdi demek istediğim bazı kişilerin üzerinde yoğun emek harcadıkları projeler vardır. Hiç yoktan 50 gb+ film/oyun dosyaları vardır. Şahsen başıma geçen bir olay geldi. Her şey yolunda iken bir sabah bilgisayarın fişini taktığımda yanık kokusu aldım ve bilgisayarı açamadım. Araştırmalar ve inceleme sonucu gördüm ki Hard diski yanmış. Şimdi içerisindeki bilgiyi kurtarmaya çalışıyoruz. Yanan kartı değiştireceğiz, inşallah bir şekilde kurtarırız. Size bir tavsiyem olsun; her zaman başınıza bir şeyler gelebilir. Önemli projelerinizi dvd-flash disk gibi depolama alanlarına yedekleyin. Mümkünse dosyaları da bir şekilde yedekleyin. Sonra tehlikeye girebiliyor. Çok sevdiğim İsa adında bir abimin de dediği gibi; "elektronik şakaya gelmez" Başka diyeceğim bir şey yok. Yeniden Merhaba burada olmak Güzel bir duygu. :)

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle forumumuza hoş geldin hemşerim Mustafa umarım kalıcı olursun :)

evet bu gibi durumlar için bulut dediğimiz sistemler mevcut ya da taşınılabilir diskler bana kalırsa dvd dönemi bitti zaten bunun yerine dediğim gibi bulut,taşınılabilir disk ve flash bellekler var bunlar iş görebilir tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Aynı durum benim de başıma geldi ve kurtaramadık 5-6 yıllık PC'deki birikim havaya uçmuştu. Hala hatırladıkça sinirlerim hopluyor, şimdi 1 TB HDD aldık 2 yıldır düzenli verileri yedekliyorum :(

BKZ: Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer.

E

expert

Guest
500 gb harddisk arti 1 tb harici kafa rahat hacı
Sistem SSD ye yüklü

KS

Brynquadel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bulut vs. Yedeklemek lazım zor duruma düşmemek için. Birisinden haber bekliyoruz olmadı bir yerden hard-disk bulup kart değişimi yapıcaz bakalım hayırlısı :) teşekkürler bu arada :)

Silver29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bende yeniyim veri saklayacağım o kadar olanak var ama saklamıyorum sanırım ilk önce sütü sıcak içmem gerek :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri