Bi̇lgi̇sayar'da Uygulamalar Yavaş Çalişiyor

Emir017

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba öncelikle bilgisayarıma bir kaç gün önce format attım format atmamın sebebi steam veya discordu açtığımda olması gerekenden çok yavaş açılıyor, yavor.aş çalışıyor. Sorun Valorantın antichat yazılımı vanguardan kaynaklanıyordu. Windows'un kendi dosyalar kısmı da aynı şekilde ilk açtığımda çok yavaş açılıyor bazen donuyor ve hata çöküyor bende bu yüzden format atım. Formattan sonra bilgisayarıma windows 11 pro işletim sistemi kurdum. Normal olarak önce gerekli driverları kurdum ardında kullandığım uygulamaları kurdum. Valorant oynadığım için onu da kurdum sonra ise youtube a video izlemek için girdim. Videolarda arada donmalar başladı ses normal bir şekilde devam ederken internetimden bağımsız donmalar oluyordu bende chrome dan sanıp micrsoft edge de açtım aynı sorun orada da devam ediyordu. Önce ekran kartımdan sanıp erkan kartının drivelarını DDU programıyla komple silip tekrar yükledim sitres testine soktum her şey normal idi. Sonra aklıma arka planda çalışan programların neden olabileceği geldi ve sırasıyla bütün programları kapatarak test ettim sonra vanguardı kapatınca bütün sorunum tekrardan çözüldü ama şimdi de Valoranta giremiyorum ve ayriyeten bilgisayar için olan Wallpaper engine uygulamasını kullanamıyorum oda arka planda çalıştığı zaman aynı şekil steam ve discordun yavaş açılıp yavaş çalışmasına neden oluyor bende bu yüzden sorun ramlarda mi acaba diyip bütün akla gelebilecek testleri yaptım hiç bir sorun çıkmadı ve bir türlü sorunu çözemiyorum. Acaba sorunun windows 11 de olma olasılığı nedir sizce windows 10 kurup tekrar test etmeli miyim ?

Sistem özeliklerim

Asus Prime B550-PLUS
AMD Ryzen 7 5700x /240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum
Asus dual rtx 4060ti 8gb

Apacer NOX 4x8 32gb ram
MLD M500 ULTRA 1tb m.2 ssd
Ccrucial 1tb sata ssd
Crucial 1tb sata ssd
WD Blue 500gb sata ssd

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
windows satayamı kurulu m2 ye mi ?
steam- discord satayamı kurulu m2 ye mi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri