Bileşen uyumlulukları hakkında

Cago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,

RTX 4070 ti ekran kartı aldım i5 12500 işlemcim var 4k da belki yetebilir ama daha düşük çözünürlüklerde yetmeyeceğini düşünüyorum.

Monitör olarak Samsung Odyssey G7 28” UHD 1ms 144Hz düşünüyorum. Bu kartla 4k mı 2k mı mantıklı olur? Tamam 4k oynatır ama 3-4 sene sonra hala 4k oynatmaz muhtemelen 4k monitörde 2k çözünürlükte bulanık gösteriyormuş.

Hem işlemci hem monitör görüşlerinizi paylaşır mısınız?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Herkese merhaba,

RTX 4070 ti ekran kartı aldım i5 12500 işlemcim var 4k da belki yetebilir ama daha düşük çözünürlüklerde yetmeyeceğini düşünüyorum.

Monitör olarak Samsung Odyssey G7 28” UHD 1ms 144Hz düşünüyorum. Bu kartla 4k mı 2k mı mantıklı olur? Tamam 4k oynatır ama 3-4 sene sonra hala 4k oynatmaz muhtemelen 4k monitörde 2k çözünürlükte bulanık gösteriyormuş.

Hem işlemci hem monitör görüşlerinizi paylaşır mısınız?
2k da besler sorun olmaz bence 2k tercih et

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Bende sizin gibi ilerde yetmeyeceğini düşünüyorum. Ya o zamana sistem yükseltme ya da yeni almanız gerekir. 2k içinde biraz fazla güçlü. Ben yine de 4k alır sonrasında imkan doğrultusunda güncellerdim. Muhtemelen 4 sene sonra 6000 serisi Nvidia serisinin giriş modeli bile 4k için yeterli olur gibi.

KS

Cago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2k da besler sorun olmaz bence 2k tercih et
Düzgün bir 2k monitör 8-10 bin dolaylarından başlıyor 2 bin daha verip 4 k almak sanki daha mantıklı geliyor gibi. 2 tane 2k monitör aldım, Asus'ta ölü piksel, Msi'da ışık sızması ve koyu renklerde rahatsız eden renk farklılıkları vardı.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Düzgün bir 2k monitör 8-10 bin dolaylarından başlıyor 2 bin daha verip 4 k almak sanki daha mantıklı geliyor gibi. 2 tane 2k monitör aldım, Asus'ta ölü piksel, Msi'da ışık sızması ve koyu renklerde rahatsız eden renk farklılıkları vardı.
4k monitörde de benzer sıkıntı yaşabilirsiniz.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
4K ömrü daha kısa olur ama alınabilir. Ölü piksel ve ışık sızması şans işi.

KS

Cago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4K ömrü daha kısa olur ama alınabilir. Ölü piksel ve ışık sızması şans işi.
Onu bilmiyordum demek ki 2. elleri o yüzden uygun fiyatlı veriyorlar, teşekkürler bilgi için.

2K tavsiyeniz var mı arkadaşlar?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
4k alacağınız verim olarak dendi sanırım.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016

KS

Cago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Çok saçma pahalı değil mi ya? LG'ye bakıyordum zaten sanırım kalibre edilmiş şekilde geliyormuş kafama yattı gibi.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Çok saçma pahalı değil mi ya? LG'ye bakıyordum zaten sanırım kalibre edilmiş şekilde geliyormuş kafama yattı gibi.
Kalibre edilen modeller daha pahalı oluyor diye biliyorum. Muhtemelen kalibrasyonu daha doğrudur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri