Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kapanıyor

Ali Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Merhaba, bilgisayarım açıldıktan 20-30 dakika sonra kapanıyor. İşlemcinin ısınmasından şüphelendim fakat yük altında sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor. Kasanın bulunduğu oda biraz sıcak malum yaz günleri. Sizce sorun işlemcide olabilir mi? Değilse sorun neden kaynaklanıyor olabilir?[/font]

E

expert

Guest
İşlemci üzerinde ki fanı çıkar temizle termal macunu da sür tekrar yerine Yerleştir yalnız sağlam Yerleştir eğer tırnaklar iyi yerleşmese boşluk kalır ve işlemci isinir kapanır hemen pc ekran kartı na da bak onu da temizle macun falan sür bunlar fayda etmese tekrar yaz başka çözümler bulalım

KS

Ali Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
İşlemci üzerinde ki fanı çıkar temizle termal macunu da sür tekrar yerine Yerleştir yalnız sağlam Yerleştir eğer tırnaklar iyi yerleşmese boşluk kalır ve işlemci isinir kapanır hemen pc ekran kartı na da bak onu da temizle macun falan sür bunlar fayda etmese tekrar yaz başka çözümler bulalım

Yarın deneyeceğim inşallah olur.

E

expert

Guest
Ekran kartısiz deneyin bi açık kalsın öyle yine böyle yapıyor mu diye deneyin

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
işlemci ve ekran kartı temiz macunları iyiyse kullandıgınız yerde hava alıp alamadıgına bakın ve gpu ve cpu sıcaklıklarına bakabilen programlarla sıcaklıklarını ölçün.

KS

Ali Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Her şeyi denedim ekran kartsız yine yaklaşık 30 dakika sonra kapanıyor. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları 40-45 derecede seyrediyor. Sanırım ramlerde sıkıntı var.

E

expert

Guest
Ram de sıkıntı olsa hiç açılmaz başka bir problem var sürekli aynı zamanda kapanıyorsa güç ayarlarına bak programlanmis bir şey var mı bi bak

KS

Ali Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ona da baktım bir şey yok. Ya format atacağım ya da tamirciye vereceğim artık yapacak birşey kalmadı.

KS

Ali Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam servise verdim, bu gün geldi. Isınmadan dolayı olduğunu söylediler. Sıkıntı devam ediyor ve ısınmadan olmadığına eminim. Çünkü yan kapağı açıp önüne vantilatör koydum daha olmadı gece balkona çıkarıp denedim yine olmadı. Ekran kartını söküp denedim yine olmadı. Sıkıntı PSU'da desek pc kapandığında elektrik kesilmiyor. Acaba yazılımsal bir hata mı var? Format atsam çözülme ihtimali var mı?

ReaLGamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam son zamanda ram eklemesi yaptiysan ekleme yaptigin rami cikart dene eger hala devam ediyosa baska cozum yollari sunayim

KS

Ali Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ReaLGamer' Alıntı:
Hocam son zamanda ram eklemesi yaptiysan ekleme yaptigin rami cikart dene eger hala devam ediyosa baska cozum yollari sunayim

Ram eklemedim yalnız 2 slot ram var. 8 8 olarak. Birini çıkarıp denedim olmadı, diğerini çıkarıp denedim yine olmadı. Ramlerde de sıkıntı yok anlaşılan.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri