Çözüldü Bilgisayar Açılırken Gelen Ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

poseiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar Merhaba,

Bilgisayar açılırken çıt çıt ses geliyor ve hddyi görmüyor açıldıktan sonra ses kesiliyor sorun HDD de olabilir mi?

Yeni ekran kartımı takerken kasayıda bi temizleyim dedim her yerine kontrollü şekilde hava tuttum hddyi görmedi Windows ssdye kurulu hddyi görmeme dışında performans olarak bi sıkıntısı yok. İşlemci kargoda gelince takarken uğraşıyım istemiştim ama merak ettim

Sistem şu şekilde;

Ryzen 5 2600x (5600g aldım 2 güne gelecek)
MSI b450m pro vdh plus (bios güncelledim)
corsair vengeance 3000mhz 2x8 Gb
Asus dual 6700xt oc
xigmatek shogun 750w 80+ gold
xigmatek glace 120mm sıvı soğutma
Corsair delta kasa( ön tarafı mesh kasa yaptım insta: kasamodifiyem)
GIGABYTE 27" G27Q 144Hz 1ms 2k monitör
MSI 23.6 MAG ARTYMIS 242C 165Hz 1ms FHD monitör

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Arkadaşlar merhaba bilgisayar açılırken çıt çıt ses geliyor.

Ve hddyi görmüyor açıldıktan sonra ses kesiliyor sorun HDD de olabilir mi?

Yeni ekran kartımı takerken kasayıda bi temizleyim dedim her yerine kontrollü şekilde hava tuttum hddyi görmedi Windows ssdye kurulu hddyi görmeme dışında performans olarak bi sıkıntısı yok. İşlemci kargoda gelince takarken uğraşıyım istemiştim ama merak ettim

Sistem şu şekilde
Ryzen 5 2600x (5600g aldım 2 güne gelecek)
MSI b450m pro vdh plus (bios güncelledim)
corsair vengeance 3000mhz 2x8 Gb
Asus dual 6700xt oc
xigmatek shogun 750w 80+ gold
xigmatek glace 120mm sıvı soğutma
Corsair delta kasa( ön tarafı mesh kasa yaptım insta: kasamodifiyem)
GIGABYTE 27" G27Q 144Hz 1ms 2k monitör
MSI 23.6 MAG ARTYMIS 242C 165Hz 1ms FHD monitör
Hocam crystal diskmark ile disk sağlıklarına bakmanızda fayda var. Benim asıl çekindiğim nokta siz o sesi HDD den aldığınıza eminsiniz değil mi? Sistem parçaları arasında xigmatek PSU ya bı gözüm gitmedi değil

KS

poseiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam bir de 5600g neden aldınız ayıptır sorması ?
Amazonda indirime girmişti 2.5k fiyatı vardı ben de uygun gördüm, sizce uyumlu değil mi?
Hocam crystal diskmark ile disk sağlıklarına bakmanızda fayda var. Benim asıl çekindiğim nokta siz o sesi HDD den aldığınıza eminsiniz değil mi? Sistem parçaları arasında xigmatek PSU ya bı gözüm gitmedi değil
Yok emin değilim sadece hdd görmüyor pc bende görmeye çalışırken ses yapıyor göremeyince ses yapmayı bırakıyor mu acaba diye mantık yürüttüm sadece.
Psu aslında yorumları iyidi ama 2 yıllık psu bende bi şüphelendim şimdi..

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Amazonda indirime girmişti 2.5k fiyatı vardı ben de uygun gördüm, sizce uyumlu değil mi?

Yok emin değilim sadece hdd görmüyor pc bende görmeye çalışırken ses yapıyor göremeyince ses yapmayı bırakıyor mu acaba diye mantık yürüttüm sadece.
Psu aslında yorumları iyidi ama 2 yıllık psu bende bi şüphelendim şimdi..
Hocam siz bı bağlantıları kontrol edin mümkünse alternatif kablo da denenebilir, hdd yi görürse şayet diskmarkla içini kontrol edin. En son o da olmazsa Windows zaten SSD kurulu okuduğum kadarıyla, HDD yi komple çıkarıp başlatın bilgisayarı, sesi kontrol edin ses geliyorsa PSU'nun üstüne gideriz

KS

poseiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Yarın dediğiniz işlemleri yapınca cevap atacağım hocam şu an kasanın yanında değilim ilginiz için teşekkür ederim.

KS

poseiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Rica ederim hocam, aklıma gelen çözüm buydu alternatif fikirler gelirse onları da değerlendirirsiniz, umarım çözülür iyi geceler.
Hocam kasaya ulaştım, kabloyu söktüm ses kesildi ve inanır mısınız bilgisayar saniyesinde açıldı masaüstü geldi :D performans olarakta etki ediyormuş

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam kasaya ulaştım, kabloyu söktüm ses kesildi ve inanır mısınız bilgisayar saniyesinde açıldı masaüstü geldi :D performans olarakta etki ediyormuş
Sevindim sorunun çözüldüğüne hocam, bir sesli HDD de bende var ben anlarım halinizden :D Sorunsuzca güle güle kullanın:)

KS

poseiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Teşekkür ederim iyi geceler.
Konu çözüldü olarak kapanabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri