Bilgisayar Alırken Neye? Dikkat Edilmeli [ 2 . EL ]

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,151
2 . El Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yazımızda Size Önemli Konulardan Oluşan Bir Liste Sunuyoruz. Bazen Ekonomik Gerekçelerle Kimi Zaman İse Çevre Duyarlılığı Gibi Hassasiyetler Geliştirerek İkinci El Bilgisayarlar Satın Alırız.

Elbette 2. El Teknolojik Bir Ürünü Satın Almanın Avantajları Ve Dezavantajları Olacağını Da Göz Ardı Etmemeliyiz. Öncelikle Satın Alacağınız Ürünü Yalnızca Fiyatı İle Değerlendirmeyin. İşte, Almak İstediğiniz Bilgisayarın Sizin İhtiyaç Ve Beklentilerinize Cevap Verip Vermeyeceğini Araştırarak Başlayın Ve Aşağıda Başlıklar Halinde Hazırladığımız Rehberi Okuyarak Fikir Edinmeye Çalışın..

Nelere Dikkat Edilmeli?

2.El Bilgisayar Alırken En Çok Kullandığımız Yöntemlerden Biri Online Platformları Ziyaret Etmektir. Bu Platformlarda Karşınıza Binlerce Seçenek Çıkması Kaçınılmazdır. Doğru Ürünü Ve Doğru Satıcıyı Bulmak İçin Başkalarının Deneyimlerinden Faydalanabilirsiniz %100 Feedback Rating’I ( Geri Bildirim Oranı ) Almış Satıcıları Tercih Ederek Riskinizi Azaltabilirsiniz.

Bilgisayarlar Konusunda Bilgili Ve Deneyimli Değilseniz Ekspertizi Yapılmış Ve Mümkünse Garanti De Verebilen Satıcılarını Tercih Etmelisiniz..

Hard Diski Fiziksel Hasar Yönünden Kontrol Edin

2.El Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Başlığı Altındaki En Önemli Konulardan Biri De Hard Disklerde '' Badsector '' Kontrolüdür. Hasar Görmüş Hdd’Ler Bilgisayarın Yavaşlamasına Ve En Önemlisi Çok Değerli Verilerimizin Yok Olmasına Neden Olabilirler.

Laptopunuzda Bulunan Tüm Soketleri, Kablosuz Bağlanti Noktalarini [ Bluetooth Ve Wi-Fi Gibi ] Ve Yuvalari Kontrol Edin. Bu Parçalar Genellikle Anakarta Entegre Edilmiş Olduklarindan Değiştirilmeleri Zahmetli Ve Masrafli Olabilir..

Hard Disk BadSector Test Nasıl? Yapılır..

Eğer Harici Hdd Kutusu İçerisindeki Bir Hdd'yi Test Etmek İstiyorsanız, Hdd Adı Görüntülenemeyebilir. Tarama Yapılacak Hard Disk Boyutunu İnceleyerek Hdd'Yi Seçebilirsiniz. Bad Sector Taraması Yapılacak Hard Disk'İ Seçtikten Sonra, Start [ Başlat ] Butonuna Tiklayiniz. Hdd Bad Sector Taramasi Başlatin..
1660458974571.png

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam bir kaç gün sonra kısmetse 2. el bir ürün alacağım.
palit gaming pro OC rtx 3070 8gb
ryzen 7 3700x anakart
gigabyte a520m s2h
ram 32GB 3200mhz cl16 kingston hyperx
ssd: codegen nvm 256gb
HDD 1tb
highpower 80+ bronze 750w kasa dark diamond pro 17 ye sistemi alırken nelere dikkat etmeliyim furmark testlerinde kaç görmek mantıklı olur

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Eyvallah Kardeşim Kısmetse Yapmayı Planlıyorum
Hocam 2.el pc almayı düşünüyorum sıfır paramız yetmeyecek ne yazikki letgo dan mı bakıyım önerdiğiniz site varmı birde nelere dikkat etmem lazım şahıstan hangi programların ssini isteyeyim yanına gidincede yapayımmı testleri

KS

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,151
Hocam bir kaç gün sonra kısmetse 2. el bir ürün alacağım.
palit gaming pro OC rtx 3070 8gb
ryzen 7 3700x anakart
gigabyte a520m s2h
ram 32GB 3200mhz cl16 kingston hyperx
ssd: codegen nvm 256gb
HDD 1tb
highpower 80+ bronze 750w kasa dark diamond pro 17 ye sistemi alırken nelere dikkat etmeliyim furmark testlerinde kaç görmek mantıklı olur
80 Veya 90 Sıcaklığına Dikkat Edin Görünüş Sıcak Olarak Gözüküyor Evet , Ama Donanımların Maximum Güçtedi Isısını Belirtir Kardeşim..

KS

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,151
Hocam 2.el pc almayı düşünüyorum sıfır paramız yetmeyecek ne yazikki letgo dan mı bakıyım önerdiğiniz site varmı birde nelere dikkat etmem lazım şahıstan hangi programların ssini isteyeyim yanına gidincede yapayımmı testleri
Letgo Üzerinden Alışveriş Hiç Yapmadim Kardeşim Bunun İçin Sana Bilgi Vermem Ama Sahibinden Çok Fazla 2 . El Alışveriş Yaptım Ve Hiç Bir Sorun Ben Yaşamadım Kafana Yatarsa Sahibinden Bak Derim Ben..

2 . El Bilgisayar Veya Laptop Alacaksan Eğer;

1.Laptop da Pil Salına Dikkat Etmen Gerekir.
2. İşletim Sistemi Orijinal Olup Olmadığına Konturol Edin.
3. Kamera Ve Mikrofonu Test Edin.
4. Tuş Takımını Konturol Edin.
5. Ve En Önemlisi İnternete Bağlanıp Baglanmadigini Test Edin..

2. El Masa Üstü Bilgisayar Alacaksan Eğer ;

1. Bios Güncel Mı? Ona Bakın.
2. Ram Testi Yaptırın.
3. Ekran Kartı Testi Yaptırın.
4. HDD Ve SSD Testi Yaptırın.
5. İnternet Lan Girişini Konturol Edin.
6. İşlemci Sıcaklığını Konturol Edin.
7. Anakart Da Eğiklik Veya Büküklük Var Mı? Ona Bakın.
8. İşletim Sistemi Orijinal Olup Olmadığına Konturol Edin.
9. Usb Portlarin Çalışıp Çalışmadığını Konturol Edin.. ( Hem Ön Hem Arka Portları )

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Letgo Üzerinden Alışveriş Hiç Yapmadim Kardeşim Bunun İçin Sana Bilgi Vermem Ama Sahibinden Çok Fazla 2 . El Alışveriş Yaptım Ve Hiç Bir Sorun Ben Yaşamadım Kafana Yatarsa Sahibinden Bak Derim Ben..

2 . El Bilgisayar Veya Laptop Alacaksan Eğer;

1.Laptop da Pil Salına Dikkat Etmen Gerekir.
2. İşletim Sistemi Orijinal Olup Olmadığına Konturol Edin.
3. Kamera Ve Mikrofonu Test Edin.
4. Tuş Takımını Konturol Edin.
5. Ve En Önemlisi İnternete Bağlanıp Baglanmadigini Test Edin..

2. El Masa Üstü Bilgisayar Alacaksan Eğer ;

1. Bios Güncel Mı? Ona Bakın.
2. Ram Testi Yaptırın.
3. Ekran Kartı Testi Yaptırın.
4. HDD Ve SSD Testi Yaptırın.
5. İnternet Lan Girişini Konturol Edin.
6. İşlemci Sıcaklığını Konturol Edin.
7. Anakart Da Eğiklik Veya Büküklük Var Mı? Ona Bakın.
8. İşletim Sistemi Orijinal Olup Olmadığına Konturol Edin.
9. Usb Portlarin Çalışıp Çalışmadığını Konturol Edin.. ( Hem Ön Hem Arka Portları )
Hocam testlerin ssini mi isteyim şahsın yanına gidince mi yaptırayım ben bir sistemi bulayım pmden yine ihtiyacım olursa size yazabilir miyim

KS

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,151
Hocam testlerin ssini mi isteyim şahsın yanına gidince mi yaptırayım ben bir sistemi bulayım pmden yine ihtiyacım olursa size yazabilir miyim
Kardeşim Tabi , Yaza Bilirsin Sorun Yok Bunda Lakin, Ekran Görüntüsüne Ben Sıcak Bakmıyorum Maalsef Yanlış Anlama Beni Lütfen Ama Çünkü Ekran Görüntüsünde Oynanma Şansı Yüksek Yüz Yüze Görüşüp Kendin Yapsan Çok Daha İyi Olur Senin İçin Tabi Bu Bir Öneri Senin Kafana Ne Yatarsa Onu Yapa Bilirsin :)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bir öneri de ben ekleyeyim imkan varsa garantili ürün alın, satıcının haberi yoksa bile teknolojik alet sonuçta nolur nolmaz. Eğer deneyip emin olabileceğiniz basit bir parça ise (boş kasa, harici harddisk) garantisiz de fiyata göre tercih edilebilir

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Kardeşim Sen Ne Yapmayı? Düşünüyorsun Şimdi Kafanda Bir Model Var Mı? Laptop Mu? Almayı Düşünüyorsun Yoksa Masaüstü Bilgisayar Mı?
Masaüstü abi sadece oyun oynayacağım laptop daha az performans verir sahibinden baktım pclere ama çok anlayamadım i7 yazıyor ekran kartında gt 970 yazıyor iyi mi anlayamadım

KS

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,151
Masaüstü abi sadece oyun oynayacağım laptop daha az performans verir sahibinden baktım pclere ama çok anlayamadım i7 yazıyor ekran kartında gt 970 yazıyor iyi mi anlayamadım
GTX 970 Günümüze Göre Kötü Bir Kart Değil Bence Çoğu Oyunu Hala 50-60 FPS İle Oynatır Bir Ekran Kartı İleriki Zamanda ' da Alabilirseniz Eğer " GTX 1650 Veya 6500XT " Madi Durumunuza Göre Yeterli Olur. Kardeşim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri