Bilgisayar Çalışıyor Ama Monitör Kapanıyor

bioem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
merhaba pc çalışırken webde gezinme video izlerken vs ekran birden power saving mode yazıp kapanıyor. DVI ve DP kablolarını, monitör değiştirdim aynı sorun devam ediyor. 4 +4+2 ram var hepsini teker teker denedim sorun devam ediyor daha önceden aynı srun olmuştu uzun zamandır olmuyordu tekrar başladı yardım olursanız sevinirim teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20220519_231515.jpg
    IMG_20220519_231515.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20211101_005857.jpg
    IMG_20211101_005857.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 55

alpererbekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hdmı kablonu bi kontrol et sinyal gelmiyor diyor veya ekran kartında bir sorun var girişinde falan bir temassızlık olabilir bir kontrol et.
Bir de monitörde azami süre sınırı olabilir bir süre sonra kendi kendine sinyal kesiyor olabilir herhangi bir tuşa tıkla uyandırmak için demiş yani uyku moduna geçiyor olabilir.Benim monitörde de vardı 4 saatte bir kapanıyordu onu monitörün arkasındaki tuşlardan menüye girerek kapattım artık kapanmıyor belki sende de öyle bir şey vardır.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Herhangi bir kasa temizliği veya kasayı taşıma yaptınız mı? Ekran kartı soketlerinde bir gevşeme olabilir. Tüm kabloları kontrol edin, yüksek ihtimal kablodan kaynaklı. Güç kaynağından ekran kartına geçen kabloyu kontrol edin.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
merhaba pc çalışırken webde gezinme video izlerken vs ekran birden power saving mode yazıp kapanıyor. DVI ve DP kablolarını, monitör değiştirdim aynı sorun devam ediyor. 4 +4+2 ram var hepsini teker teker denedim sorun devam ediyor daha önceden aynı srun olmuştu uzun zamandır olmuyordu tekrar başladı yardım olursanız sevinirim teşekkürler.
Ram Slotlarını kontrol edin Bilgisayarda bulunan ramler yerinden oynamış olabilir; çıkartıp tekrar takın. Birden fazla kullanıyorsanız, tek tek sırayla takın; önce bir tanesini takın, bilgisayarı çalıştırın, sorunun devam edip etmediğini kontrol edin gerçi denemişsiniz ramleri aynı slotta denemeyin farklı slotlarda tek tek deneyin. Bios tan Power (Güç) seçeneklerinden Power Saving Mode bularak Disabled yapın eğer Enabled ise, eğer hiç görüntü gelmiyorsa mönitörünüzün menü tuşundan ayalarını açabiliyorsanız oradan power saving mode (smart energy saving de olabilir ) u bulup kapatmanız lazım ilk olarak bunu deneyin evde hdmi kablo ya da dp kabloyla çalışan tv niz varsa ona takıp deneyin açılırsa win ayarlardan uyku modu enerji tasarrufu gibi kullanılmadığında bekleme moduna geçme gibi durumları kapatın.

serdar1796

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ekran kartınızın sürümünün güncel olduğundan ve -adını hatırlayınca bile öfkelendiğim- "Microsoft Update"nin eski güncelleme üstüne güncelleme yapmadığından emin olunuz. Microsoftun otomatik olarak bileşenlerini güncellemesini engelleyen "Microsoftun Kendi Bir Ayarı" var ama o işe yaramıyor. Öncelikle microsoft updati güncelleyin. Daha sonra güncelleştirmeleri duraklatın. Duraklatabildiğiniz kadar duraklatın, sınır 1 ay. Ardından DDU programı ile güvenli modda Ekran Kartı Güncelleştirmelerini kaldırın. Bunu yaptıktan sonra Ekran Kartı Güncelleştirmelerinin bulunduğu alana gidin ve ekran kartı ile ilgili olan tüm klasörleri -yerel disk C'de yer alır- silin. En sonunda ekran kartınızın sitesine girip driverlarını indirip kurun. Sorun devam eder ise eğer geri kalanı diğer arkadaşlarımızın bilgilerine bağlı olacak.

NOT: Microsoft Update'i bir kere yaptıktan sonra duraklatman bir sorun yaratmaz ve 1 aylık süre bittiğinde tekrardan duraklatırsan senin yararına olur. Şu şeyin tek işlevi; "Birkaç gerekli" ve gereksiz olan tüm yazılımları yüklemek. Yani FORMAT'tan sonra sadece bir kereliğine çalıştırıp ardından bir sonraki Formata veya "SÖZDE önemli güncelleştirme" falan gelene kadar duraklatabilirsin sürekli.

Son düzenleme:
KS

bioem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hdmı kablonu bi kontrol et sinyal gelmiyor diyor veya ekran kartında bir sorun var girişinde falan bir temassızlık olabilir bir kontrol et.
Bir de monitörde azami süre sınırı olabilir bir süre sonra kendi kendine sinyal kesiyor olabilir herhangi bir tuşa tıkla uyandırmak için demiş yani uyku moduna geçiyor olabilir.Benim monitörde de vardı 4 saatte bir kapanıyordu onu monitörün arkasındaki tuşlardan menüye girerek kapattım artık kapanmıyor belki sende de öyle bir şey vardır.
diğer monitörde hdmı aynısını yapıyordu dvı da yaptı bu monitör dvı vs dp var sorun aynı açılışta görüntü bazen hiç gelmiyor bazen açılıyor görüntü gidiyor temanssızlık olsa hiç açılmaz diye düşünüyorum monitörde kapanma ayarı vb herhangi bir şey yok bende yardımın için teşekkürler

KS

bioem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartınızın sürümünün güncel olduğundan ve -adını hatırlayınca bile öfkelendiğim- "Microsoft Update"nin eski güncelleme üstüne güncelleme yapmadığından emin olunuz. Microsoftun otomatik olarak bileşenlerini güncellemesini engelleyen "Microsoftun Kendi Bir Ayarı" var ama o işe yaramıyor. Öncelikle microsoft updati güncelleyin. Daha sonra güncelleştirmeleri duraklatın. Duraklatabildiğiniz kadar duraklatın, sınır 1 ay. Ardından DDU programı ile güvenli modda Ekran Kartı Güncelleştirmelerini kaldırın. Bunu yaptıktan sonra Ekran Kartı Güncelleştirmelerinin bulunduğu alana gidin ve ekran kartı ile ilgili olan tüm klasörleri -yerel disk C'de yer alır- silin. En sonunda ekran kartınızın sitesine girip driverlarını indirip kurun. Sorun devam eder ise eğer geri kalanı diğer arkadaşlarımızın bilgilerine bağlı olacak.

NOT: Microsoft Update'i bir kere yaptıktan sonra duraklatman bir sorun yaratmaz ve 1 aylık süre bittiğinde tekrardan duraklatırsan senin yararına olur. Şu şeyin tek işlevi; "Birkaç gerekli" ve gereksiz olan tüm yazılımları yüklemek. Yani FORMAT'tan sonra sadece bir kereliğine çalıştırıp ardından bir sonraki Formata veya "SÖZDE önemli güncelleştirme" falan gelene kadar duraklatabilirsin sürekli.
yardım için teşekkürler uyguladım sonuca göre diğer arkadaşların söyledikleriyle devam ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri