Bilgisayar donuyor restart atınca kurtarma seçeneği geliyor

Furkan Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba sistemi 10 gün sorunsuz kullandım sonrasında kullanırken bilgisayar dondu ve restart attım açılırken windows ekranı gidip geliyordu ve tekrar restart attım bu sefer windows kurtarma ekranı geldi ve tekrar restart attım ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı. 2 farklı hard disk ile denedim birini 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum yani hard diskte sorun olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartını ve işlemciyi stres testine soktum bi sorunla karşılaşmadım aynı şekilde ramleri windows bellek tanılama üzerinden test ettim onda da sorun çıkmadı. Son olarak aklıma anakartın hard disk portlarında ara ara temassızlık gibi birşey olduğunu düşünerek anakartı iade için gönderdim ancak %100 emin değilim sizce sorun ne olabilir ?

Sistem Bilgileri
Ekran kartı Asus rtx 2070
işlemci ryzen 5 3500x
Anakart MSİ b450m a pro max
Ramler Apacer 2x8 
Psu Frisby FR-PS6580P-RGB 650w 80+

KS

Furkan Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaklaşık 8-10 kere attım windowsla veya hard diskle alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam anakarttan bir geri dönüş gelsin ona göre yorum yapalım. Buradan bakılınca sorunun ne olduğu tam olarak belli olmuyor açıkçası

KS

Furkan Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer anakart iadesi kabul edilmezse yeni anakart almayı düşünüyorum

KS

Furkan Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tabi ilk işim bios güncellemesi yapmak oldu

KS

Furkan Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorunun anakartta olduğuna emin olsam yeterli :) diğer parçalarda bir sıkıntı olsaydı stres testinde bi sorunla karşılaşırdım değil mi

KS

Furkan Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bi gelişme olursa tekrar yorum yaparım :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri