Yardım ✅ Çözüldü | Bilgisayar Durduk Yere Kapanıyor

CranzyX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba Forum Kullanıcıları,
Bilgisayarım Sadece Google Chrome Üzerinde Gezinirken, Yaklaşık 1 saat kadar sonra bilgisayar reset yiyor, yeniden başlatıyor kendisini
Oyunlara Girdiğim zaman ise direkt olarak reset yiyor ve yeniden başlıyor.

OCCT İle Testlerimi Yaptım;
1 Saat boyunca Power Testi Yaptım Herhangi Bir Sorun/hata almadım.
CPU, RAM ve GPU testinide 30'ar dakika olacak şekilde yaptım. Aynı şekilde hiç bir sorun yaşamadım.

PC Özelliklerim;
TUF B450M-PLUS GAMING
AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor, 3600Mhz
Nvidia Geforce GTX 1060 6GB
XPG 2x8GB RAM
650W GameBooster PSU

Test Ettiğim Oyunlar: Counter Strike 2, Euro Truck Simulator 2, Valorant, Supermarket Together

✅ Çözüldü
Sorunun "Tarafımca" Anakarta giden power kablosunun Anakart power yuvasına tam oturmamasından kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Son düzenleme:

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Psu sorunu gibi geldi bana.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
38
cpu soğutucu yarım temas ediyor olabilirmi

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
38
Power i test etmişsiniz 1 saat civarında çalışıyor diyorsunuz gerçi occt testini de tamamlaması lazım cpu ya tam temas etmese işlemi tamamlamaz anakart güç ünitesi arızası olsa açılışta sorun yapar soğuk lehime düşen bir parça sistem ısınınca bırakıyor olabilir anakart ya değişir yada konudan anlayan birini bulursanda epeyce uğraşır bulmak için geçmiş olsun

KS

CranzyX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Power i test etmişsiniz 1 saat civarında çalışıyor diyorsunuz gerçi occt testini de tamamlaması lazım cpu ya tam temas etmese işlemi tamamlamaz anakart güç ünitesi arızası olsa açılışta sorun yapar soğuk lehime düşen bir parça sistem ısınınca bırakıyor olabilir anakart ya değişir yada konudan anlayan birini bulursanda epeyce uğraşır bulmak için geçmiş olsun
Anakart demeyin hocam :D

KS

CranzyX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
+up yardımcı olabilecek varsa konu hala aktif

KS

CranzyX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Sorunun "Tarafımca" Anakarta giden power kablosunun Anakart power yuvasına tam oturmamasından kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri