Bilgisayar Kapanırken HDD De Sorun Oluşuyor.

Ali Kutay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese hayırlı günler dilerim. Bilgisayarımda şöyle bir sıkıntı var. Ben bilgisayarı kapat dediğim zaman normal bir bilgisayar HDD'i kapatır ve bilgisayar kapanır ama benimki uzun sürüyor. HDD kapanıyor sonra tekrar açılıp tekrar kapanıyor. Bilgisayarın içinde 3 tane depolama bulunmakta: M.2 SSD 500GB, 1 TB WD blue HDD ve 1 TB Seagate Barracuda. Eski Barracuda serisi.Ben Seagate Barracuda yüzünden oluyor sandım ve bu HDD'i iptal ettim fakat hala aynı sorun devam etmekte wd blue çok eski değil ama seagete neredeyse 5 yıllık.2 HDD'de aynı şekilde kapanıp açılıp tekrar kapanmakta.Sorunu anlayamadım heryerden araştırdım fakat bi çözüm yoluda bulamadım video olarak youtube yükledim burdan izliyebilirsiniz.
Kasayı ben yeni aldım daha 2 ay oldu.İçinde M.2 SSD bulunmaktaydı zaten.Benim eski kasadan kalan HDD'leri takmak istedim.İlk başlarda böyle bir sıkıntı yoktu ama 3 haftadır neredeyse bu sorun devam etmekte ve sinir bozucu yani onu çıkarıyorum bunu çıkarıyorum normalde bilgisayar hızlı kapancak fakat HDD ler yüzünden bilgisayar bi tık yavaş kapanmakta.Anakartın bios üzerinden bir ayar olduğunu düşünüyorum fakat bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Ankaratım Gigabyte H610M h v2.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri