Bilgisayar Montaj Sonrası Çalışmadı.

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar selamlar.

Vatan Bilgisayardan İ5 12400fli, 4060ti'li sistem almıştım. Sistemimi montajladım, düğmesine bastım ve kasa power ışığı yanıp söndü.

Bütün parçaların montajını yaptım, power tuşuna bastığımda mavi ışık bir saniye yanıp, sonrasında sönüyor. Montajlama hatası mı yaptım? Bi kabloyu yanlış yere mi taktım acaba?

Güncelleme:
*Dün, 12v Cpu kablosunu yanlış taktığım için sorun oldu, sonrasında düzelttim ama bu sorun yeniden montaj sonrasında devam etti. (Cpu kablosunu doğru taktım)

*Psu'yu kısa devre yapıp çalıştırdım, Psu sağlam.
*Power switch panelini çıkarıp tornavida ile dokundum, bir saniye yanıp sonrasında çalışmadı [?]

Nerede yanlış yaptım?

Ekli dosyalar

• Montajlanmishalo.jpg
    Montajlanmishalo.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
  • Sol alt panel.jpg
    Sol alt panel.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 6
  • Sagaltpanel.jpg
    Sagaltpanel.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 5
  • Sagustpanel.jpg
    Sagustpanel.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 5
  • Solustapanel.jpg
    Solustapanel.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 8
  • Ortasagpanel.jpg
    Ortasagpanel.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
her şeyi burada, her parçası burada, video da yükleyeceğim.

Az önce yeniden montajladım, videosunu da çektim ama videoya izin vermiyor sistem. Sistemi fişe taktım, monitor olmadığı için göremiyorum ama sistemi çalıştırdım ışık yanıp söndü çalışma belirtisi bile göstermedi.

Ekli dosyalar

• 20240409_202513.jpg
    20240409_202513.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
198
Poweri dışarda bi tetikleyin Çlışırsa sağlamdır. O zaman geriye bi ihtimal kalıyor, anakart bozuk.,bence.

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
başka şekilde yardım edemeyiz
Hocam önce psu yu çıkarıp , tel ile guc kaynağına kısa devre yapıp çalıştırdım, güç kaynağı sorunsuz çalışıyor. Sonra power switch panelini çıkardım, tornavida ile dokundum sistem bir saniyeliğine çalıştı sonra çalışmadı. Sorun anakartta mı?
başka şekilde yardım edemeyiz

Poweri dışarda bi tetikleyin Çlışırsa sağlamdır. O zaman geriye bi ihtimal kalıyor, anakart bozuk.,bence.
Hocam yaptım, kısa devre yaparak çalıştırdım.. psu sağlam. Power switche tornavida ile dokundum, bir saniyeliğine yanıp söndü, sonra yine aynı.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,118
Hocam önce psu yu çıkarıp , tel ile guc kaynağına kısa devre yapıp çalıştırdım, güç kaynağı sorunsuz çalışıyor. Sonra power switch panelini çıkardım, tornavida ile dokundum sistem bir saniyeliğine çalıştı sonra çalışmadı. Sorun anakartta mı?

Hocam yaptım, kısa devre yaparak çalıştırdım.. psu sağlam. Power switche tornavida ile dokundum, bir saniyeliğine yanıp söndü, sonra yine aynı.
galiba üzücü bir şekildede olsa

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
353
Cpu kablosunu nasıl yanlış taktınız? Yanlış takılıyken çalıştırmayı denediniz mi?

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Cpu kablosunu nasıl yanlış taktınız? Yanlış takılıyken çalıştırmayı denediniz mi?
Başka bir 8 girişli panel ile karıştırdım dün. Fakat sorun şuan bununla.ilgili değil.. bios pilini çıkarıp takmadım henüz.. bi de o yöntemi deneyecegim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri