Bilgisayar mühendisliği ?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Merhaba , bu bölüm hakkında soru sormak istiyorum . Üniversitede neler yapılıyor ? Donanım % kaç , yazılım % kaç? Aslında yapay zeka mühendisliği , olmadı yazılım mühendisliği istiyorum fakat bilgisayar mühendisliği nasıl bir şey öğrenmek istiyorum. Mesela forumda insanlara cpu , gpu , ram , ssd , kasa ve psu gibi şeyşer öneriyorum . Bilgisayar mühendisliği bu bileşenler ilemi ilgili yada neyle ilgileniyor bu bölüm bilmek istiyorum. Şuan bu bölümü okuyan veya okumuş olan insanlar sorularımı cevaplarsa sevinirim :) .

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Forumda bilgisayar müh. yokmu?

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Merhaba , bu bölüm hakkında soru sormak istiyorum . Üniversitede neler yapılıyor ? Donanım % kaç , yazılım % kaç? Aslında yapay zeka mühendisliği , olmadı yazılım mühendisliği istiyorum fakat bilgisayar mühendisliği nasıl bir şey öğrenmek istiyorum. Mesela forumda insanlara cpu , gpu , ram , ssd , kasa ve psu gibi şeyşer öneriyorum . Bilgisayar mühendisliği bu bileşenler ilemi ilgili yada neyle ilgileniyor bu bölüm bilmek istiyorum. Şuan bu bölümü okuyan veya okumuş olan insanlar sorularımı cevaplarsa sevinirim :) .
hocam ben de bilgisayar mühendisliği düşünüyorum zamanında birkaç video izlemiştim, sektörde yazılım alanına yani yazılım mühendislerinin işlerinin olduğu bölüme geçebiliyorsun. Bu bölüme geçmeyenler ne yapıyor bilgim yok ama yazılım tarafında çalışanlar yazılım dillerini öğrenip programaya geçiyorlar. çoğunlukla algoritma çalışıyorlar. projeler yapıp cvlerini dolduruyorlar diyebilirim. benim de bu konu hakkında fazla bilgim yok olanı da aktardım.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Forumda bilgisayar müh. yokmu?
Ben Bir bilgisayar mühendisiyle konuşmuştum bana sanırım yarı yarıya donanım hakkında yarı yazılım hakkında dersler varmış Python öğreniyorlarmış sorduğumda.

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ben Bir bilgisayar mühendisiyle konuşmuştum bana sanırım yarı yarıya donanım hakkında yarı yazılım hakkında dersler varmış Python öğreniyorlarmış sorduğumda.
Ben yazılım seviyorum ve istiyorum fakat bm de donanımda ne yapıyorlar merak ettim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri