Bilgisayar Optimizasyonu Çok Kötü Düzeltemiyorum

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
r5 5600 rtx 4060 var bende son zamanlarda yavaşlamaya başladığı ıçın format atim dedim 2 gündür uğraşıyorum bilgisayar 2 dk sürüyor hatta daha fazla m2 ssd var bu arada sürekli bana microsoft store şifremi soruyor pin ayarlamamı istiyor uygulamaya girmeye çalışınca çok yavaş kalıyor baya bekletiyor ekran kartının ve anakartın son sürüm driverlarını kurdum biostan fast boot u açtım yine fayda etmiyor ne ayar yapmam lazım nereyi kontrol etmem lazım detaylıca aklınıza ne geliyorsa yazın deneyim

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
sistem konfigürasynundan bütün çekirdekleri aktif et güç yönetimiinden performansı aç

ekran kartı driverınıda kur düzelir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
windwosa sistem kofnirsyonu yaz boot a gel advanced options dan number of procresosü etkin yap alta tıkla kaç çekirdek vara o sayıya getir

türkçeyi katletiğimden analamadıysan internete yaz çıkar zaten sistem konfigrsyonu çekirdek aktif etme ditye

denetim masasında güç ayarlarında yüksek performası seç

KS

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
windwosa sistem kofnirsyonu yaz boot a gel advanced options dan number of procresosü etkin yap alta tıkla kaç çekirdek vara o sayıya getir

türkçeyi katletiğimden analamadıysan internete yaz çıkar zaten sistem konfigrsyonu çekirdek aktif etme ditye

denetim masasında güç ayarlarında yüksek performası seç
1 çekirdek gözüküyordu 12 yaptım bellek üst sınırınıda açtım yüksek performansta zaten biosa girip geliyorum

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
bellek üst sınırını ben hiç ellemedim sadece çekrideği fullerim denetim masasında da yüksek perforamsı aç

görev yöneticisnden de başlatılan uygulamaların çoğunu kapat düzelir pc

KS

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bellek üst sınırını ben hiç ellemedim sadece çekrideği fullerim denetim masasında da yüksek perforamsı aç

görev yöneticisnden de başlatılan uygulamaların çoğunu kapat düzelir pc
yüklü uygulama yok denecek kadar az yine aynı şekil bide her otur aömadan pin i kaldırdığımda zorla yaptırıyor

YasarrD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
yüklü uygulama yok denecek kadar az yine aynı şekil bide her otur aömadan pin i kaldırdığımda zorla yaptırıyor
Format atarken microsoft mail ile kullanıcı hesabı oluşturmak yerine mail girmeden yerel hesap oluştur öyle format at. pin falan sormaz. tabi bunun için de yeniden temiz format atman gerek. format atarken kullanıcı oluşturma ekranındayken neti kapat öyle devam et. internet bağlantısı olmadığından dolayı yerel hesap oluşturmaya yönlendiriyor. İşletim sistemi Windows 10 pro 64 bit. Windows 11 de denemedim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Format atarken microsoft mail ile kullanıcı hesabı oluşturmak yerine mail girmeden yerel hesap oluştur öyle format at. pin falan sormaz. tabi bunun için de yeniden temiz format atman gerek. format atarken kullanıcı oluşturma ekranındayken neti kapat öyle devam et. internet bağlantısı olmadığından dolayı yerel hesap oluşturmaya yönlendiriyor. İşletim sistemi Windows 10 pro 64 bit. Windows 11 de denemedim
evet

KS

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ben win 11 i rufus ile kurdum o yüzden sıokıntı olmuş olabilir mi

YasarrD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
ben win 11 i rufus ile kurdum o yüzden sıokıntı olmuş olabilir mi
Win 10 hangi versiyonu indirmek istiyorsan ms in sitesinden iso olarak indir. rufus ile usb ye yazdır. format sırasında tüm diskleri biçimlendir ve kullanıcı hesap açma kısmında neti kapat. yerel yönetici olarak hesap açmaya yönlendirecek. hesabı oluşturduktan sonra da neti geri açarsın bu önemli. driver güncelleme falan indiriyor. yerel kullanıcı oluştururken istersen parola oluştur oluşturmak istemezsen o bölümü es geç. Win 11 de denemedim o yüzden bilmiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri