Bilgisayarda İnternet Var Ama Yok

Skynel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Şu zamana kadar yaşadığım çoğu sıkıntıyı internetten araştırıp bulmuşumdur ama bu şu zamana kadar yaşadığım en sinir bozucu şey

Yeni bir bilgisayar topladım DDR5
Kingston Fury Beast TGB 2X16 5600MHz CL36
B650m Riptide
Ryzen 5 7500f + ls520 argb
Kingston Fury Renegade 1TB SSD
Thermaltake BX1 750w
Lian li lancool 205 mesh
Rtx 3090 Ventus

İlk gün geldi stok fan ile kurdum bir kaç oyun test ettim hiç bir sorun yoktu önümüzde mi gün sıvı soğutucu elime ulaştı be onu da kurdum test edeyim dedim bilgisayarı açtım hiç bir şekilde bağlanmıyor discorda steam’e dedim acaba internetlerde bir sorun mu var biraz bekledim ama düzelen bir şey olmadı
Sorun ise şu ilk gördüğüm şeyler internet var gözüküyor telefonlarda da sorun yok ama ne Discord ne Steam hiç bir şey kullanamıyorum Google’dan arama yapabiliyorum ama hiç bir siteye neredeyse girmiyor
Modemi kapat aç yaptım aynı şekilde bilgisayarımı da düzeldi ama 5 dakika sonra tekrardan aynı şeyi yaptı hiç bir şekilde kullanamıyorum farkettiğim şeyler ise şunlar

Sorunlar: bu sorunu yaşadığımda 192.168.1.1’e giremiyorum
Hiç bir siteye neredeyse giremiyorum internet var ama arama yapabiliyorum
Hiç bir şekilde oyunlara giremiyorum ağ sorunu diyor

Farkettiğim detaylar:
192.168.1.1’e girdiğimde telefondan modem arayüzüne kablolu bağlantı 0 gözüküyor
Ama modemi kapatıp açıp bu sorunu 5 dakikalığına çözdüğümde kablolu bağlantı 1 gözüküyor yani sorun olmaya başladığında modem arayüzünde bilgisayar gözükmüyor
Bilgisayardan mı yoksa başka bir şeyden mi diye kendime sorduğumda telefonlarda sorun yok o zaman PC’dedir diyorum ama PC’dede modemi kapat aç yaptığında düzeldiğinden ötürü değildir diyorum ne yapabileceğimi bilmiyorum dostlar lütfen yardım edin

Denediğim şeyler: Format
Bios update
Lan Driverı
Farklı bir kablo ile farklı bir modem portuna bağlantı
Sorun anakartta ki 2.5gigabit portta olabilir mi düşünüyorum ama korkutuyor ya bir daha sök garantiye gönder
Hiç biri çözüm olmadı lütfen yardımcı olun ya valla tadım tuzum kaçtı işten dönüyorum heyecanla bir oturayım diye o kadar para verdik topladık bir de böyle bir sorun yaşamak

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
353
Buna benzer bir sorunla daha önce karşılaşmıştık ve bir virüs buna sebep oluyordu.
Google'a bağlanıyor, arama yapıyor, diğer sitelere girmiyordu.

Bir süre sonra ağ trafiği kilitleniyor. Virüs ağı meşgul ediyor. Bu duruma sizin bilgisayarınız veya ağdaki başka bir cihaz sebep oluyor olabilir.

Ağa bağlı diğer cihazları kontrol edin.

IP sorunu yaşayan bir cihaz DHCP sunucusunu, dolayısıyla modemi kilitliyor olabilir. Cihazlara statik ip vermek sorunu çözebilir.

DNS sunucusunu OpenDNS yapıp tekrar deneyin.
208.67.222.222
208.67.220.220

Modem arayüzündeki DHCP ayarları kısmanda DNS sunucusuna Aile için Güvenli OpenDNS sunucularının adresini yazarsanız çoğu zararlı siteden korunabilirsiniz.
208.67. 222.123
208.67. 220.123

KS

Skynel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Buna benzer bir sorunla daha önce karşılaşmıştık ve bir virüs buna sebep oluyordu.
Google'a bağlanıyor, arama yapıyor, diğer sitelere girmiyordu.

Bir süre sonra ağ trafiği kilitleniyor. Virüs ağı meşgul ediyor. Bu duruma sizin bilgisayarınız veya ağdaki başka bir cihaz sebep oluyor olabilir.

Ağa bağlı diğer cihazları kontrol edin.

IP sorunu yaşayan bir cihaz DHCP sunucusunu, dolayısıyla modemi kilitliyor olabilir. Cihazlara statik ip vermek sorunu çözebilir.

DNS sunucusunu OpenDNS yapıp tekrar deneyin.
208.67.222.222
208.67.220.220

Modem arayüzündeki DHCP ayarları kısmanda DNS sunucusuna Aile için Güvenli OpenDNS sunucularının adresini yazarsanız çoğu zararlı siteden korunabilirsiniz.
208.67. 222.123
208.67. 220.123
Hocam aslında bir nevi haklı gibisiniz ağa bağlı plan diğer cihazlarla ilgiliymiş yani
Wi-Fi Menzil arttırıcı ahshahsha onu çıkarttın sorun çözüldü

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri