Bilgisayarı daha hızlı açma

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Selamlar Arkadaşlar

Sistemimi daha hızlı açabilmek için bi yöntem var mı şuanda 22-23 saniyede açılıyor daha da düşürme şansımız var mı

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Selamlar Arkadaşlar

Sistemimi daha hızlı açabilmek için bi yöntem var mı şuanda 22-23 saniyede açılıyor daha da düşürme şansımız var mı
M2 varsa ve biostan hızlı açılış aktifse hemen açılması lazım. Bilgisayar başlangıcında çok fazla program aktif oluyorsa geciktirebilir.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
M2 varsa ve biostan hızlı açılış aktifse hemen açılması lazım. Bilgisayar başlangıcında çok fazla program aktif oluyorsa geciktirebilir.
yok açılışta çok uygulama yok hatta windowsun uygları kapatıyorum dediğiniz hızlı açılış nerde acaba

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,960
Masaüstünde ne kadar az simge ve dosya var ise bilgisayar o kadar daha hızlı açılır.
Ayrıca alt + tab yapma hızı da masaüstü simge sayısı ile doğru orantılıdır.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
yok açılışta çok uygulama yok hatta windowsun uygları kapatıyorum dediğiniz hızlı açılış nerde acaba
Biosa girin fast boot seçeneği aktif olursa daha hızlı açılış sağlar. Sizin geç açılması anakart ekranında çok kalması mı yoksa windows yüklenme ekranı mı uzun sürüyor?

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
çok az vardı zaten şimdi 1e düşürdüm
Masaüstünde ne kadar az simge ve dosya var ise bilgisayar o kadar daha hızlı açılır.
Ayrıca alt + tab yapma hızı da masaüstü simge sayısı ile doğru orantılıdır.

Biosa girin fast boot seçeneği aktif olursa daha hızlı açılış sağlar. Sizin geç açılması anakart ekranında çok kalması mı yoksa windows yüklenme ekranı mı uzun sürüyor?
anakart ekranında uzun süre kalıyor biraz

memory fast boot buldum bi tek hocam

emo3176

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
20 saniye bekle knk niye bu akdar kastın ki

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
çok az vardı zaten şimdi 1e düşürdüm

anakart ekranında uzun süre kalıyor biraz

memory fast boot buldum bi tek hocam
Bildirim gelmedi maalesef şimdi gördüm. Aynı seçenek olması gerekiyor. Bir deneyin olması lazım. En kötü yine kapatırsınız.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
20 saniye bekle knk niye bu akdar kastın ki
Hocam yanlış anlamayın da adam zaten kasmamış,belki zaman onun için çok önemlidir 20 saniye bile,böyle bir çözüm varsa yapmak istemiş,yoksada sağlık olsun deyip geçebilir,sende güzelce önerini yapıp geçebilirsin.

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Yapabileceğiniz en iyi iş işletim sistemini m2 ye kurmaktır. Windows'un hızlı açılması ile bilgisayar gücü arasında bir orantı yok. Ssd olan dünyanın en iyi bilgisayarını toplayın m2 olan normal bir bilgisayardan yavaş açılacaktır. Her markada farklıdır fakat biosta hızlı başlangıç ve önyükleme olur genelde. Ön yükleme bazı testleri atlar. Başka da yapacak çok fazla birşey yok. Başlangıçta gereksiz olan programları da kapatın. Eğer sistemde uyumsuz parça yada bir sorun var ise başlangıç bir miktar uzayabilir.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Hocam bir çok şey yaptım dediklerinizin çoğunu yaptım depolama alanını boşaltabildiğim kadar boşalttım 22-23 saniyeden 15 saniyeye düştü açılış hızı ama bence bios ekranında biraz fazla kalıyor gibi biosda fast boot ayarını göremedim

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Hocam bir çok şey yaptım dediklerinizin çoğunu yaptım depolama alanını boşaltabildiğim kadar boşalttım 22-23 saniyeden 15 saniyeye düştü açılış hızı ama bence bios ekranında biraz fazla kalıyor gibi biosda fast boot ayarını göremedim
Bence daha çok kurcalamayın,sorun çıkarsa başınız daha da ağrır, çözüm süreci daha uzun sürebilir,15 saniye yeterli bir süre bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri