Bilgisayarım Açılmıyor

tsahbaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Pc Hocası forum admin ve üyeleri.
Ben Asus x54hr marka modelli laptop bilgisayara sahibim. İşletim sistemi Windows 8.1 pro idi. Bilgisayarım dondu ve donduğu için güç düğmesine basarak kapatıp açmak istedim. Kapatıp açtığımda bilgisayarım çalışmaya başladı fakat ekrana görüntü gelmedi. Siyah bir ekran vardı. Tekrar kapatıp açtım, sorun yine devam etti. Format atmak istedim Windows 8 işletim sistemi yüklemek istedim. Format için usb taktım, biosdan format için gerekli işlemi yaptım. Format işlemini başlattım. Dil seçeneği vs. olan yeri işaretleyip devam dedim. Sonra bilgisayarımda "Kurulum başlıyor." yazısı geldi ve bunun ilerisine gitmedi. Bu konu hakkında yardim istiyorum. Anakartta mı sorun var acaba? Bir tamirciye götürmedim çünkü parçasını değiştirmesinden endişeleniyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler, eğlenceli forumlar...

KS

tsahbaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok önceden 2. kat ranzadan düşmüştü bi kere. Ondan sonra bir darbe almadı. Peki ne yapmam gerekiyor sorunu çözmek için?

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aynı şey benim başıma geldi. daha doğrusu bir arkadaşım pc donunca fişini çekmiş. hdd yanmıştı.
sorunun aslı şu. açık olan bilgisayarın birden kapanması fanların dönmemesine ve ısınmış olan pcnin sıcaklık artışına sebep olmuş ve hddnin yanması ile sonuçlanmıştı. arızayı bulana kadar baya sorun çektik.
hdd yi başka bir laptopa takıp format atmayı denedik. ayın sende ki gibi donup kalıyordu ve hddnin zarar gördüğüne kanaat getirdik.
başka bir hdd aldık. laptopu komple söküp bi temizlik yaptık. yeniden kurduk sorun düzeldi.

E

expert

Guest
diskin yerinden çıkmış veya oynamış olabilir açıp bakman lazım

KS

tsahbaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tamam, bilgisayarın içini açmayı deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ediyorum. ?

E

expert

Guest
Rica ederim açılınca hd sential programı ile diski tart sağlık durumu %90 dan az ise o diski değiştir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri