Bilgisayarım Açılmıyor

Leader

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yaklaşık 1 aydır bilgisayarı hiç açmadım, dün açmadan önce de her zaman yaptığım işlemlerin aynisiyla kasayı temizledim ve kurdum. Önceden takır takır çalışan bilgisayar şimdi açılmıyor. Kasa çalışıyor fanlar falan normal fakat ekrana görüntü gitmiyor. Ram söktüm taktım bios pilini söktüm taktım, ne yapacağımı bilmiyorum. PC Tamircilerine de güvenmiyorum, ne yapabilirim?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
Monitör kablosunun anakart girişine takmış olabilirsiniz ( en ufak bi ihtimalde olsa) Ekran kartı olacak şekilde deneyin.

Sabit duran bir pc fişte değilse kendi kendine bozulacağını düşünmüyorum açıkcası. ekran kartı kablolarını kontrol edin çıkarıp takın. belki bi temassızlık olmuştur.

Klews

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
9
RAM'lerin ucunu silgi ile silip tekrardan tak yuvasına oturduğuna emin ol birde ekran kartını çıkarıp tekrardan tak birde böyle dene bakalım

KS

Leader

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Monitör kablosunun anakart girişine takmış olabilirsiniz ( en ufak bi ihtimalde olsa) Ekran kartı olacak şekilde deneyin.

Sabit duran bir pc fişte değilse kendi kendine bozulacağını düşünmüyorum açıkcası. ekran kartı kablolarını kontrol edin çıkarıp takın. belki bi temassızlık olmuştur.
Monitörü hem anakart hemde ekran kartı kısmına bağlayarak denedim fakat sonuç aynı, dediğiniz gibi ekran kartını tekrar kontrol edeceğim. Fakat bundan öncesinde abime gösterdiğimde kablolarda vs. sorun bulamadı. Problemin anakartta olduğunu düşünüyor. Ayrıca kasadan garip bir ses çıkmaya başladı sanki fanlara birşey sürtüyor gibi, fanları fa kontrol ettim temas yok.

RAM'lerin ucunu silgi ile silip tekrardan tak yuvasına oturduğuna emin ol birde ekran kartını çıkarıp tekrardan tak birde böyle dene bakalım
Pekala, deneyeceğim.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
Monitörü hem anakart hemde ekran kartı kısmına bağlayarak denedim fakat sonuç aynı, dediğiniz gibi ekran kartını tekrar kontrol edeceğim. Fakat bundan öncesinde abime gösterdiğimde kablolarda vs. sorun bulamadı. Problemin anakartta olduğunu düşünüyor. Ayrıca kasadan garip bir ses çıkmaya başladı sanki fanlara birşey sürtüyor gibi, fanları fa kontrol ettim temas yok.

Pekala, deneyeceğim.
ayrıca başka monitörde başka monitör yoksa tvde dener misin belki monitörde bi sorun olmuştur

Boromir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
PSU'dan geliyor olabilir o ses o zaman. Cok eskiden benim random PSU oyle takir tukur ses vermeye baslamisti. Buarada BIOS ekrani geliyorsa XMP ve EXPO'yu kapatin.
Su noktada hersey olabilir.
Pil cikardiniz olmadi.
CMOS yapin.
Olmadi 2-3 ram varsa 1 tanesini cikarin oyle deneyin.
Faulty RAM'de olabilir.
Port degisikligi yapin.
BIOS' default ayarlara alin bakalim ne olacak.
Bir de ne olur ne olmaz FISI CEKIN. KABLOYU SOKUN. POWER TUSUNA BASIN BIRKAC KERE VE 10 SANIYE BASILI TUTUN.(GEREKIRSE BIRKAC KERE YAPIN) Statik icin.
Olmadi bir USB'ye Windows'u indirin cok basit zaten oyle windowsu tekrardan kurun.

Ekleme yapiyorum. RAM Configurationslariniza bakmaniz lazim. Biri A2-B2 birkaci A1A2B1B2 diye benim anakartta mesela.
Birde dogru kabloyu dogru kanallara taktiginizdan emin olun sizden ricam.

Cok katiliyorum ama KS PC'yi alip sokmus sonra yeniden takmis sanirim. Kablo kullaniminda bir sikinti vardir diye tahmin ediyorum. Insan ugrasirken unutabiliyor sahet bunun acisini cektim. Insalik hali bende donanimsal yada yazilimsal bir sikinti oldugunu dusunmuyorum. Buarada Statik muhtemel olabilir diye dusundum katilir misiniz bilmem ama bende merak ediyorum acikcasi

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri