Bilgisayarım Kapanmıyor, Görev Yöneticisi Yazıları Ve Komut Ekranındaki Yazılar Görünmüyor

Osman Özdamar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı yeni topladım, yaklaşık 2 haftalık cihaz. W10 yükseltmeli w11 oem keyli kullanıyorum. Cihazımda videoda bahsettiğim ve görselleştirdiğim hatayı alıyorum, yardımcı olabilir misiniz?
Youtube linki olarak paylaşıyorum dosya boyutu yüksek olduğu için atamadım. Teşekkürler

güvenlik sebebiyle çekinen arkadaşlar için videonun tam linki burada bulunuyor, url ekleme bölümünden eklemiştim. Tekrar teşekkür ederim. Sevgilerle

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Merhaba,
Win10 kurulu haldeydi,
bunun üzerinden Win 11 e yükselttim diyorsunuz?
Bu yükseltmeyi yaptıktan hemen sonra mı bu sorunlar baş gösterdi?
Sistem geri yükleme,
Win11 onarma yaptınız mı?

Görev yöneticisi sadece simgeler görülüyor.
Windows Powershell (Yönetici) düzgün başlamıyor.
En önemlisi kapatma düzgün çalışmıyor

Tek bir sorun mesala; görev yöneticisi görünü düzeltme olsaydı, bunun için uğrşın, çözüm yöntemlerini deneyin derdim. fakat sizde diğer sorunlarda olduğu için.
Google da vb yerlerde önerilen çözüm yöntemleriyle uğraşmayın bence. Hiçbir çözüm garantisi olmayacaktır.

Ayrıca zincirleme birbirine bağlı olan sistem (WİN11 yazılımsal) başka bir sorun üretme ihtimal ortaya çıkabilir.

Tahmin etmişsinizdir, önemli dosya resim, yer ,imleri vb yedekleyip temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.
Direk Win11 kurulum. Yükseltme yapmayın.

Son düzenleme:
KS

Osman Özdamar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
Win10 kurulu haldeydi,
bunun üzerinden Win 11 e yükselttim diyorsunuz?
Bu yükseltmeyi yaptıktan hemen sonra mı bu sorunlar baş gösterdi?
Sistem geri yükleme,
Win11 onarma yaptınız mı?

Görev yöneticisi sadece simgeler görülüyor.
Windows Powershell (Yönetici) düzgün başlamıyor.
En önemlisi kapatma düzgün çalışmıyor

Tek bir sorun mesala; görev yöneticisi görünü düzeltme olsaydı, bunun için uğrşın, çözüm yöntemlerini deneyin derdim. fakat sizde diğer sorunlarda olduğu için.
Google da vb yerlerde önerilen çözüm yöntemleriyle uğraşmayın bence. Hiçbir çözüm garantisi olmayacaktır.

Ayrıca zincirleme birbirine bağlı olan sistem (WİN11 yazılımsal) başka bir sorun üretme ihtimal ortaya çıkabilir.

Tahmin etmişsinizdir, önemli dosya resim, yer ,imleri vb yedekleyip temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.
Direk Win11 kurulum. Yükseltme yapmayın.
Anladım genel problemin build üzerine ikinci build olması olduğunu düşünüyorsunuz. İkinci bir disk malesef bulunmuyor sistemimde, yedekleme için gerekli programları bulup çözüm için sıfır kurulum deneyeceğim. Pekala anakart üzerinde ilk kurulum yaparken ekran kartını taktığım esnada çizik oluştu ancak tahmin ediyorum ki epoksi sadece bir miktar çizilmiş altına işlememiş olarak görünüyor, bundan kaynaklı da olabilir mi acaba? Ayrıca belirtmek isterim ki w10 yükler yüklemez 11 e direk geçiş oldu w10 kullanamadım hiç. Öneriniz için teşekkürler. Saygılarımla

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri