Bilgisayarım Nerdeyse Her Uygulamada Kasıyor!

kimselerduymasın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Selamlar arkadaşlar,

Bilgisayarım Valorant, CS Go, Chrome, Opera gibi uygulamalarda kasıyor. Droplama mı dersin, anlık 2 saniyelik donma mı dersin. Ne ettiysem olmuyor. Asla düzelmiyor. Bilgisi olan var mı?

Sistem Özellikleri;

ASUS A320 EX-GAMİNG ANAKART
RYZEN 3 2200G
ASUS RX580 4GB
CORSAİR 8*2 16GB DUAL CHANNEL RAM
KİOXİA EXCERİA PLUS 500GB M2 SSD 3600/2600
6 FANLI FULL MESH FRİSBY KASA

Moderatörün son düzenlenenleri:

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Ramleri ekran kartını ve işlemciyi tek tek test edebilir misiniz? Sistem anlık olarak görüntü için ekran kartını mı kullanıyor işlemciyi mi ?

KS

kimselerduymasın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Ramleri ekran kartını ve işlemciyi tek tek test edebilir misiniz? Sistem anlık olarak görüntü için ekran kartını mı kullanıyor işlemciyi mi ?
memtest86 ile ettim sorunsuz ekran kartı furmarkta sorunsuz işlemci bench testtede sorunsuz

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Ssd sağlık testleri nasıl? Pek bişey çıkacağını düşünmüyorum ama bunada bakın. Bundan sonra anakartınız ve psu kalıyor . Eğer sorunlu bişey varsa bunlardır. Format ve temiz kurulum denediniz mi?

KS

kimselerduymasın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Ssd sağlık testleri nasıl? Pek bişey çıkacağını düşünmüyorum ama bunada bakın. Bundan sonra anakartınız ve psu kalıyor . Eğer sorunlu bişey varsa bunlardır. Format ve temiz kurulum denediniz mi?
format temiz kurulum kaç kere denedim hey gidi

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Selamlar arkadaşlar,

Bilgisayarım Valorant, CS Go, Chrome, Opera gibi uygulamalarda kasıyor. Droplama mı dersin, anlık 2 saniyelik donma mı dersin. Ne ettiysem olmuyor. Asla düzelmiyor. Bilgisi olan var mı?

Sistem Özellikleri;

ASUS A320 EX-GAMİNG ANAKART
RYZEN 3 2200G
ASUS RX580 4GB
CORSAİR 8*2 16GB DUAL CHANNEL RAM
KİOXİA EXCERİA PLUS 500GB M2 SSD 3600/2600
6 FANLI FULL MESH FRİSBY KASA
Hocam driverler güncel mi ?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
hepsi kendi sitesinden indirildi ve güncel aklına ne gelirse iğne ucu kadar hepsi güncel
Hmm,bilemedim valla belki sistem çok ısınıyordur ondan diyecem fakat yazdıklarınıza göre ısınmadan kaynaklı birşey değil.İşlemciyi bi kontrol ettirirseniz iyi olabilir.

KS

kimselerduymasın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hmm,bilemedim valla belki sistem çok ısınıyordur ondan diyecem fakat yazdıklarınıza göre ısınmadan kaynaklı birşey değil.İşlemciyi bi kontrol ettirirseniz iyi olabilir.
işlemcidede sorun yok hocam zaten teknik serviste çalışıyorum bilgisayar hakkında çoğu bilgiye sahibim kontrol ettim zatende kasması düzelmiyo

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
sistem rx 580 yerine apudaki grafik birmini kullanıyor olabilir

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
format temiz kurulum kaç kere denedim hey gidi
Her formatta aynı iso dosyasını mı kullandınız? Bu durum çok sık olmasa da format sonrası benimde başıma birkaç sefer geldi çözümü iso dosyasını değiştirmekte buldum. Aynı iso dosyasını kullanıyorsanız güncelleyin veya bir eski sürümü bulmaya çalışın.

KS

kimselerduymasın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Her formatta aynı iso dosyasını mı kullandınız? Bu durum çok sık olmasa da format sonrası benimde başıma birkaç sefer geldi çözümü iso dosyasını değiştirmekte buldum. Aynı iso dosyasını kullanıyorsanız güncelleyin veya bir eski sürümü bulmaya çalışın.
onuda yenileyip denedim kankam yine aynı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri