Bilgisayarıma virüs bulaştı

TunaBeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
İki gün önce bilgisayarıma trojan virüsü girdi ve mailim çalındı. Hesap şifresini felan değiştim Laptopa format attım ama bugün birisi sabahın 3.44de mailime gene girmiş lütfen yardım

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
İki gün önce bilgisayarıma trojan virüsü girdi ve mailim çalındı. Hesap şifresini felan değiştim Laptopa format attım ama bugün birisi sabahın 3.44de mailime gene girmiş lütfen yardım
mailinle formatın alakası yok adam formattan önce mailini çalmışsa zaten formatlasan da formatlamasan da o maile erişir mail ayarlarını kontrol et kimlik doğrulamanı aktif et telefonuna authenticator uygulaması indir kimlik doğrulamanı orasıyla eşle güvenliği yüksek bi uygulama microsoftun kendi uygulaması sonra da şifreni değiştir 2. mail ve cep telefonunu kendisi girip değiştirmiş olabilir onları da kontrol et

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
İletişim bilgileriniz değiştirmiş ya da kurtarma mailini ele geçirmiş olabilir. Gizli soru, mümkğnse kurtarma mail adresini değiştirin. Mail sisteminiz destekliyorsa 2 aşamalı doğrulamayı açarsanız daha güvenli olur. Bir ihtimal telefonunuzda virüs yemiş olabilir.

KS

TunaBeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
mailinle formatın alakası yok adam formattan önce mailini çalmışsa zaten formatlasan da formatlamasan da o maile erişir mail ayarlarını kontrol et kimlik doğrulamanı aktif et telefonuna authenticator uygulaması indir kimlik doğrulamanı orasıyla eşle güvenliği yüksek bi uygulama microsoftun kendi uygulaması sonra da şifreni değiştir 2. mail ve cep telefonunu kendisi girip değiştirmiş olabilir onları da kontrol et
Mailimde koruma var bi tek authenticator yok, maile girince baktım adam bir kaç kişiye mail atmış mailime nasıl girdiğini bilmiyorum koruma olmasına rağmen, hiç bir bildirim dahi gelmedi

Nazdrovya06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Hocam bence virüs programı satın alın ucuza key şekliden veren siteler var

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Esed NOD32 ve Malwarebytes ile internet açıkken ve kapalıyken tarama sağla. Tarama sonrası mailine Authenticator bağlantısı yap. Mümkünse yedek maili ve kurtarma sözcükleri değişebiliyorsa değiştir .

KS

TunaBeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Esed NOD32 ve Malwarebytes ile internet açıkken ve kapalıyken tarama sağla. Tarama sonrası mailine Authenticator bağlantısı yap. Mümkünse yedek maili ve kurtarma sözcükleri değişebiliyorsa değiştir .
Hocam Kaspersky ile tarattım hiç bişey çıkmadı Malwarebytes ile taratmama gerek var mı

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Malware daha geniş çaplı bakıyor ancak esed ve kaspersky taramasından bir şey çıkmadıysa ondan kaynaklı değil muhtemelen.

İnternet kapalıyken de yaptınız mı ?

KS

TunaBeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Malware daha geniş çaplı bakıyor ancak esed ve kaspersky taramasından bir şey çıkmadıysa ondan kaynaklı değil muhtemelen.

İnternet kapalıyken de yaptınız mı ?
Evet esette internet açıkken ve kapalıyken yaptım Kaspersky da internet kapalıyken yaptım hiç bir sorun çıkmadı

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
495
Virüs olmadan da mail çalınabilir, kopya bir internet sitesine üyelik vs ile açıklardan faydalanarak erişim sağlanabilir.
Mailinizi banka hesaplarında da kullanıyorsanız veya daha da önemlisi e-devlet ile kullanıyorsanız acilen iki adımlı korumayı aktif edin. Şifre değişip sonra da iki adımlı doğrulama ile girişi aktif edin authenticator yapmadıysanız hala ne duruyorsunuz? Yaptıysanız içiniz rahat olabilir. Kurtarma seçeneklerindeki soru ile kurtarma veya kurtarma kelimeleri kullanmışsanız onları da değiştirin.
Yeni virüsler anti-virüs tarafından nadiren de olsa saptanmayabilir. Ancak çoğu virüsü yakalayacağına emin olabilirsiniz. Virüs girmesi şart değil hesap bilgilerinizin ele geçirilmesi mailin sunucusu yüzünden dahi olabilir.

Kullandığınız bu mail ile banka veya e-devlet kullanmıyorsanız korkacak bir şey yok. Yalnız e-devlet kullanıyorsanız adınıza kredi dahi çekebilirler, yeter ki kredi limitiniz bulunsun. Bu yüzden acilen önlem almaya davet ediyorum.

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
selam dostum , konunun virüs programları veya başka birşeyle alakası yok yapman gerekenleri söylüyorum, tüm eposta şifrelerini ilk başta gmailler olmak üzere telefondan değiştir bilgisayardan değiştirme , hepsine numaranı ekle güvenlik kısmından ve doğrulama aç + trendyol amazon steam epic games riot games gibi tüm şifrelerini değiştir , kartın varsa internet alışverine kapat hepsini arayıp.
Ek olarak pcne live rat atılmışsa web camine vs erişilebilir bu yüzden format at .
Kendim bu işlerle uğraşıyorum dediklerimi yaparsan sorunun çözülecektir iyi forumlar.

Şuanda tarattığınızda herhangi bir virüs bulunuyor mu ?
virüs programları hiçbir işe yaramaz hocam bu konuda arkadaşın benim attığım talimatları yapması ve pcye format atması yeterli olacaktır , virüs programları hikaye :)

KS

TunaBeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Şuanda tarattığınızda herhangi bir virüs bulunuyor mu ?
Hayır hocam

selam dostum , konunun virüs programları veya başka birşeyle alakası yok yapman gerekenleri söylüyorum, tüm eposta şifrelerini ilk başta gmailler olmak üzere telefondan değiştir bilgisayardan değiştirme , hepsine numaranı ekle güvenlik kısmından ve doğrulama aç + trendyol amazon steam epic games riot games gibi tüm şifrelerini değiştir , kartın varsa internet alışverine kapat hepsini arayıp.
Ek olarak pcne live rat atılmışsa web camine vs erişilebilir bu yüzden format at .
Kendim bu işlerle uğraşıyorum dediklerimi yaparsan sorunun çözülecektir iyi forumlar.

virüs programları hiçbir işe yaramaz hocam bu konuda arkadaşın benim attığım talimatları yapması ve pcye format atması yeterli olacaktır , virüs programları hikaye :)
Ayarlardan sıfırlamıştım pcyi gene 2 virüs gözüktü sildim onları bi kere daha tarattım şimdi sorun yok, şifrelerimi felan değiştirdim kartlarımı kapadım internete

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
zaten virüs programları trojan/wsd yi bulamaz bulsa bile tarayıcındaki tüm çerezler ve şifreler karşıya geçmiş oluyor bir etkisi olmuyor yani , trojanın bir sürü çeşidi vardır , anlık olarak pcni ve webcamini kontrol edebilen türü ve çerezler + şifreler + kredi kartlarını çalan pcne erişim sağlayamayan türü vardır , pcnde garip hareketler görmüyorsan 2. versiyonunu yemişsindir.
Dediklerimi yaparsan sorunların çözülecektir ek olarak pcnde gmaile girip tüm oturumları kapat yaparsan mailde farklı kişileri atacaktır direkt bilgin olsun , herhangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz hocam.

KS

TunaBeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
zaten virüs programları trojan/wsd yi bulamaz bulsa bile tarayıcındaki tüm çerezler ve şifreler karşıya geçmiş oluyor bir etkisi olmuyor yani , trojanın bir sürü çeşidi vardır , anlık olarak pcni ve webcamini kontrol edebilen türü ve çerezler + şifreler + kredi kartlarını çalan pcne erişim sağlayamayan türü vardır , pcnde garip hareketler görmüyorsan 2. versiyonunu yemişsindir.
Dediklerimi yaparsan sorunların çözülecektir ek olarak pcnde gmaile girip tüm oturumları kapat yaparsan mailde farklı kişileri atacaktır direkt bilgin olsun , herhangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz hocam.
Teşekkürler hocam bir sıkıntı olursa yazarım tekrardan, ilgilenen herkese teşekkür ederim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri