bilgisayarımda bir kaç gündür depolama alanımın hiç bir şey indirmememe rağmen yavaş yavaş doldugunu farkettim

braveheartno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
bilgisayarımda bir kaç gündür depolama alanımın hiç bir şey indirmememe rağmen yavaş yavaş doldugunu farkettim girip bakıyorum 62 gb boş alanım oluyor bir daha bakıyorum 59 a düşüyor tekrar bakıyorum 61 gb oluyor nedeni nedir bir virüsmü var acaba?

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Sisteminizde virüs olduğunu düşünmüyorum kullanmış olduğunuz tarayıcıdan en ufak uygulamaya kadar zaten tertemiz olsa bile bunlar haricinde bir şey kurmasanız bile oluyor bu. Misal tarayıcıda işlem yapın mini 1 2 şeyler indirin silin falan aynı şey oluyor gayet normal birikiyor bazı uygulama kalıntıları logları v.b şeyler misal 89 gb boş yazıyor 2 gün sonra 88.2 gb boş gibi. Ama içinizi ferah tutmak isterseniz tarama yapabilirsiniz.

KS

braveheartno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sisteminizde virüs olduğunu düşünmüyorum kullanmış olduğunuz tarayıcıdan en ufak uygulamaya kadar zaten tertemiz olsa bile bunlar haricinde bir şey kurmasanız bile oluyor bu. Misal tarayıcıda işlem yapın mini 1 2 şeyler indirin silin falan aynı şey oluyor gayet normal birikiyor bazı uygulama kalıntıları logları v.b şeyler misal 89 gb boş yazıyor 2 gün sonra 88.2 gb boş gibi. Ama içinizi ferah tutmak isterseniz tarama yapabilirsiniz.
teşekkürler

KS

braveheartno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
daha sabah 62.2 gb depolama alanım vardı. şu an 60.7gb kalmıs hiç bir şey indirmeme ragmen bence normal degil.

bbglgamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Eğer tek disk kullanıyorsanız normal denilebilir,zira oyun uygulama bellek dosyaları diskte ve ramda saklanır,bundan dolayı size sürekli azalıyor görünür.Ccleaner vb tarzı programlar ile temizleyebilirsiniz

KS

braveheartno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Eğer tek disk kullanıyorsanız normal denilebilir,zira oyun uygulama bellek dosyaları diskte ve ramda saklanır,bundan dolayı size sürekli azalıyor görünür.Ccleaner vb tarzı programlar ile temizleyebilirsiniz
tam olarak neyi temizlemem gerekli eskiden böyle bir sorun yoktu

Casthrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
tam olarak neyi temizlemem gerekli eskiden böyle bir sorun yoktu
Ccleaner silinecek gereksiz dosyaları kendisi otomatik buluyor diye biliyorum yani sizin ccleaneri indirip çalıştırmanız yeterli olacaktır ama bence de böyle olması normal, gün içinde tarayıcıda yaptığımız en ufak şeylerde bile depolama kullanılıyor belli bir zaman geçince ya da bilgisayarı kapatınca gereksizler zaten siliniyor.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Ccleaner silinecek gereksiz dosyaları kendisi otomatik buluyor diye biliyorum yani sizin ccleaneri indirip çalıştırmanız yeterli olacaktır ama bence de böyle olması normal, gün içinde tarayıcıda yaptığımız en ufak şeylerde bile depolama kullanılıyor belli bir zaman geçince ya da bilgisayarı kapatınca gereksizler zaten siliniyor.
Katılıyorum veya "Wise Care 365" kullanabilir detaylı şekilde ayarları var wise uygulamasında. Bence çok takılmamak gerekir yine dolacağı zamanlar oluyor temiz kurulum yaptım 1 ay olmadı cihazıma gerekli uygulamaları kurduktan sonra 88.9 90 gb veya 87.5 gibi gibi örneklere düşebiliyor eğer içiniz rahat değil ise kaspersky indirin tam tarama yapabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri