Bilgisayarımdaki Performans Odaklı Eksikleri Söylermisiniz?

pcdelisi0249

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar,

benim bitane bilgisayarım var 2020nin ortalarında üstüne su döküldü. Ekran kartı falan gitti daha sonra babam bilgisayarcıya götürdü galiba adam dandik bitane ekran kartı taktı bende tam bilmiyorum youtubeye falan girince kasıyo ara sıra da donuyo sinir ediyo oyun konusunu açmıyorum bile feci kötü bi kere lol indirdim 5 10 fps falan aldım. Sistemi aşağıya yazıyorum sistemin eksikleri nelerdir ne yapmam lazım(ekran kartı kötü vb.)

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

pcdelisi0249

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 620
NVIDIA GeForce 920M
4 gb 64 bit

KS

pcdelisi0249

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (7).png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu bir Laptop ama ben masaüstü sanmıştım. GPU değişimi normalde yapılmaz bu tarz kapalı sistemlerde. Artık adam nasıl bir işçilik yaptıysa yaşadığınız sorunlar onunla alakalı olabilir.

Buradaki sorun sadece RAM yetersiz ki 8GB kapasiteye çıkarsanız makine rahatlayacaktır. Ancak cihazınızda 1 adet RAM soketi var yani şuan ki belleği söküp 8GB takmanız gerekiyor.

Birde cihazda HDD disk varsa SSD değilse disk oda yavaşlık yapar Windows 'a. Bu yazılımı açın ve görsel paylaşın diskiniz ne bakalım.

Birde GPU-z ile de paylaşım yapın demiştim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
HDD diskinizdeki uyarı önemli. Büyük ihtimalle takılma ve performans sorunlarınız disk odaklı. O değişmeli önce sonrasına sonra bakılır.

Bu arada GPUz yazılımından aşağıdaki INTEL 620 harici seçenek varsa onunda görselini paylaşın.

KS

pcdelisi0249

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam önerdiğiniz bir hdd varmı nasıl almalıyım sizce
gpu z 2.gif

KS

pcdelisi0249

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
HDD yerine SATA SSD almanız daha doğru olacaktır. Hem performans hem daha uzun ömür için. Ekran kartı bu cihaz için kötü değil bu arada.
önerdiğiniz marka model varmıdır hocam çok pahalı olmasında. bu arada ekran kartını demeniz çok yararlı oldu kafamda ki sorunu çözdüğünüz sağolun

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Benim eski laptop geldi aklıma Asus Nvidia 940 m vardı, SSD takılacak olursa termal macunu da bir kontrol etsin hocam 3 4 sene aynı macunla kullandım ben o dönem az daha fan yanıyordu :)

KS

pcdelisi0249

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim eski laptop geldi aklıma Asus Nvidia 940 m vardı, SSD takılacak olursa termal macunu da bir kontrol etsin hocam 3 4 sene aynı macunla kullandım ben o dönem az daha fan yanıyordu :)
doğru dediniz hocam benimde bayadır termal macunu değişmiyor onu da değiştireyim bari 6 senedir doğru dürüst bilgisayarcıya götürüp bakım yaptırmadım hata bende :)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
doğru dediniz hocam benimde bayadır termal macunu değişmiyor onu da değiştireyim bari 6 senedir doğru dürüst bilgisayarcıya götürüp bakım yaptırmadım hata bende :)
Aynı hatayı bende yaptım hocam, bizim birader kasayı açtığında kalpten gidiyordu :) Fanda yanık sonrası siyah leke kalmış bilgisayar ufak çaplı bir alev topuna dönmüş zamanında :D o ekran kartı bahsettiğiniz gibi youtubeda sorun çıkaracak bir kart değil bariz bir sorun var umarım hallolur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri