Bilgisayarımdan Memnun Olmamam

Swdnzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yardım gerekiyor:
Ekran kartım —> Amd Rx 6700XT(Gigabyte)
Ram 3200 MHz(markası Hyperx başka ayrıntı bilmiyorum

Anakart: ASUS Prime B550M-A Wi-Fi II Motherboard, AMD B550​

Sorunum şu anki işlemcim amd ryzen 5 5600x ve ben ryzen 7 5800x3d ye geçmek istiyorum herhangi bir sorun veya başka bir şey yaşar mıyım çünkü şu anda bilgisayarım sürekli çöküyor ve memnun değilim bir bilgisayarcıya formata götürdüm ve kasmalar donmalar yavaşlama başladı

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Yardım gerekiyor:
Ekran kartım —> Amd Rx 6700XT(Gigabyte)
Ram 3200 MHz(markası Hyperx başka ayrıntı bilmiyorum

Anakart: ASUS Prime B550M-A Wi-Fi II Motherboard, AMD B550​

Sorunum şu anki işlemcim amd ryzen 5 5600x ve ben ryzen 7 5800x3d ye geçmek istiyorum herhangi bir sorun veya başka bir şey yaşar mıyım çünkü şu anda bilgisayarım sürekli çöküyor ve memnun değilim bir bilgisayarcıya formata götürdüm ve kasmalar donmalar yavaşlama başladı
bilgisayarcı herhangi bir parçanı yürütmediğine emin misin? bir kontrol etseydin

KS

Swdnzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayarcı herhangi bir parçanı yürütmediğine emin misin? bir kontrol etseydin
Ram ve diğer şeylere baktım onlarda bir şey yok pek anlamadığım için kurcalayamıyorum
Bundan önce 2.5 yıl kullandım bilgisayarı ve hiçbir zaman çökme yaşamadım veya bir anda kapanma, ama bu sıralar çok fazla gelmeye başladı bu durum başıma
Oynadığım oyundan dolayı(Valorant) işlemci yükseltmek istiyorum ama acaba bilgisayarım sorunlu mu bir şeyi mi var anlamıyorum

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Ram ve diğer şeylere baktım onlarda bir şey yok pek anlamadığım için kurcalayamıyorum
Bundan önce 2.5 yıl kullandım bilgisayarı ve hiçbir zaman çökme yaşamadım veya bir anda kapanma, ama bu sıralar çok fazla gelmeye başladı bu durum başıma
Oynadığım oyundan dolayı(Valorant) işlemci yükseltmek istiyorum ama acaba bilgisayarım sorunlu mu bir şeyi mi var anlamıyorum
2.5 yılda bir şey olacağını düşünmüyorum bana göre diskinizin ömrü azalmaya başlamış yeni bir SSD alın düzelecektir

2.5 yılda bir şey olacağını düşünmüyorum bana göre diskinizin ömrü azalmaya başlamış yeni bir SSD alın düzelecektir
veya hiç temizlik görmediyse cihazınız artık ısınmaya yazın içi hamam gibi olmaya başlamıştır cihazınızı temizlettirin silikonlarınıza iyi bakın

KS

Swdnzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

veya hiç temizlik görmediyse cihazınız artık ısınmaya yazın içi hamam gibi olmaya başlamıştır cihazınızı temizlettirin silikonlarınıza iyi bakın
1 ay olmadı temizleteli bilgisayarcı: bilgisayar iyi durumda sorunu yok dedi. Peki yeni ssd alacağım ama tüm bu parçalar 5800x3d ile kasmalara vs. sorun açar mı

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
ekran kartınızı da o işlemciye göre güçleri denk seçmen gerekiyor bir problem olmayacaktır ama bu sefer sistemde bir dengesizlik oluyor ekran kartın çok alt kalıyor o aradaki dengeyi sağlaman lazım amd tarafından çok anlamıyorum ama bahsettiğin 5800x3d işlemciye son model ekran kartları takıyorlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri