Yardım Bilgisayarımın Güç Tuşuna Bastıktan Sonra Fanlar Çalışıyor, Görüntü Gelmiyor

alper.e

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi güç düğmesine basıyorum, normalde butondaki led yanıyor sonra fanlar çalışıyor bilgisayar açılıyordu. Şimdi ise butona bastıktan sonra bir anlık güç düğmesindeki mavi ışık yanıyor sonra hemen sönüyor. Fanlar dönüyor fakat monitöre görüntü gelmiyor.

Aşağıda denedim şeyleri yazdım ve bir sonuç alamadım. Sizce sorun neyden olabilir, başka neyi test etmeliyim ?

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.

Sorunu çözmek adına denediklerim ;

-- 2 adet RAM vardı onları çıkartarak boşta denedim, sadece birisini takarak denedim, farklı slotlara takarak denedim işe yaramadı.
-- Kısa bir süre önce termal macun bakımını yaptığım, kasayı açtığım için statik elektrik kalmış olabilir diye üzerinde tüm bağlantılarını koparttım ve güç butonuna 5 saniye, sonra 10 saniye, sonra 2 saniye rasgele farklı farklı basıp çektim fakat işe yaramadı. Bir kez işe yaradı gerçi, onda da sadece güç ışığındaki led yanmaya devam etti, fanlar döndü fakat yine görüntü yoktu. Sonra o ışık da tekrar yanmadı.
-- Bios pilini çıkarttım, 15 dakika bekleyip tekrar taktım işe yaramadı.
-- Ekran kartını çıkartıp başlattım yine çalışmadı.
-- Kasa temizliği yaptığım dediğimde işlemci fanını takarken sorun yaşamıştım onu belki fazla sıkmış olabilirim diye çıkarttım fansız çalıştırdım olmadı, fanı geri taktım olmadı.

++ Sorun PSU'luk mu bilmiyorum elimde başka deneyecek bir PSU olmadığından sorun bundan mı kaynaklı test edemedim.
++ Bazı anakartlarda sorun yaşandığında EZ Debug ledlerinden sorunun nerede olduğunu gösteriyormuş sanırım, bendeki ASUS TUF GAMING B550M-E 'de bu ledleri bulamadım ASUS sitesinden datasheetine baktığımda da bulamadım.

Anakartı speakerlara test edeceğim sonucunda güncellerim mesajı.

Son düzenleme:

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
sorun PSU da gibi gözüküyor yedek bir psu bulup denemen lazım açarsa psu değiştirirsin açmazsa ya bu işi bilen birine yada yenisine bakman gerekecek

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri