Yardım Bilgisayarımın Usb Portları Çalışmıyor Ekrana Görüntü Gelmiyor (Çözüldü)

theokaiser0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aylardır kullandığım pc için depolama takviyesi yapmak istedim. 480 gb olan depolama üzerine 512gb lık bir ssd daha aldım (anakartımın m.2 pcie slotu 2 adet) boş olan m.2 slotuna takabilmek için ekran kartını söktüm yeni aldığım ssd yi yerine taktım daha sonra ekran kartını da eksiksiz şekilde taktım herşeyi düzelttim kasayı güce bağlayıp çalıştırdığımda usb portlarının çalışmadığını ve ekrana görüntünün gelmediğini farkettim bikaç çözüm yöntemi denedim ancak hâla çözemedim önerisi olan varmı veya sorunu daha önce yaşayan çözen birisi var mı ?
(Monitörümü yaklaşık 1 ay önce aldım hiçbir sorunu yok bağlantı kablosu vs. herşeyi yeni.)

Sistem özelliklerim :
Anakart: Asus B550M-K
İşlemci: Ryzen 5 5500
Ekran kartı : MSİ RTX 3060 Tİ 8GB GAMİNGX
Ram: Crucial 3200Mhz CL22 2×8 16GB
SSD: Hİ-LEVEL 480GB M.2
PSU: PowerBoost Glacier 650w 80+ bronz
(Yeni aldığım SSD: ADATA LEGEND 750)

Son düzenleme:
KS

theokaiser0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aylardır kullandığım pc için depolama takviyesi yapmak istedim. 480 gb olan depolama üzerine 512gb lık bir ssd daha aldım (anakartımın m.2 pcie slotu 2 adet) boş olan m.2 slotuna takabilmek için ekran kartını söktüm yeni aldığım ssd yi yerine taktım daha sonra ekran kartını da eksiksiz şekilde taktım herşeyi düzelttim kasayı güce bağlayıp çalıştırdığımda usb portlarının çalışmadığını ve ekrana görüntünün gelmediğini farkettim bikaç çözüm yöntemi denedim ancak hâla çözemedim önerisi olan varmı veya sorunu daha önce yaşayan çözen birisi var mı ?
(Monitörümü yaklaşık 1 ay önce aldım hiçbir sorunu yok bağlantı kablosu vs. herşeyi yeni.)

Sistem özelliklerim :
Anakart: Asus B550M-K
İşlemci: Ryzen 5 5500
Ekran kartı : MSİ RTX 3060 Tİ 8GB GAMİNGX
Ram: Crucial 3200Mhz CL22 2×8 16GB
SSD: Hİ-LEVEL 480GB M.2
PSU: PowerBoost Glacier 650w 80+ bronz
(Yeni aldığım SSD: ADATA LEGEND 750)
bikaç farklı çözüm yöntemi denedim.
bios pilini sök tak
ramleri sök tak
heryerin temizliğinden ve bağlantılarından emin ol vs. vs.
en sonunda pc yi açıp klavyenin ışıkları yanmamasına rağmen f2 tuşunu spamladım ve bios menüsü geldi.
boot sekmesinden ssd seçeneği ile oynadım. sorun çözüldü şuan bu yanıtı bilgisayardan yazıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri