Bilgisiyar Çalışıyor Ama Ekrana Görüntü Gelmiyor

bekirrs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar akşam işten gelip bilgisayarı mı açtım ve görüntü gelmedi her hangi bir hız aşıttırma vb yapmadım normal video izlemek için kullanıyorum 2-3 gündür uğraşıyorum ama sonuç alamadım başka arkadaşımın bilgisayarına ram / ekran kartı/ güç kaynağını takarak test ettim bu parçalarda sorun yok geriye işlemci ve anakart kaldı ama AMD kullanan tanıdığım yok işlemci ve ya anakartin sorunlu olduğunu bu şekil tespit etme yöntemi var mı.
Msi a320m-a pro
Gtx 1650 gddr6
Corsair 8 gb 3200 mhz ddr4
Ryzen 5 1500x

Not: bios pili denedim cmos sıfırladım buzzer taktım ses vermedi ramı çıkarınca ses verdi hersey takılı iken buzzerdan ses gelmiyor

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
''başka arkadaşımın bilgisayarına ram / ekran kartı/ güç kaynağını takarak test ettim bu parçalarda sorun yok geriye işlemci ve anakart kaldı''

İşlemci kolay kolay ölmez de, görüntü alamadığınız pc de, monitör no signal türü bir hata veriyor mu?
Ram tek slotta bir tane görülüyor cmos sıfırlamadan sonra farklı slota takıp denediniz mi*
Birde görüntü alınan pc de ve sizinkinde aynı görüntü kablosu kullanıldı değil mi?

Zayıf ta olasa bir ihtimal işletim sisteminin çökmesi. Bunu bir test edip anlayabildiniz mi?
Aklıma gelenler bunlar...

KS

bekirrs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
''başka arkadaşımın bilgisayarına ram / ekran kartı/ güç kaynağını takarak test ettim bu parçalarda sorun yok geriye işlemci ve anakart kaldı''

İşlemci kolay kolay ölmez de, görüntü alamadığınız pc de, monitör no signal türü bir hata veriyor mu?
Ram tek slotta bir tane görülüyor cmos sıfırlamadan sonra farklı slota takıp denediniz mi*
Birde görüntü alınan pc de ve sizinkinde aynı görüntü kablosu kullanıldı değil mi?

Zayıf ta olasa bir ihtimal işletim sisteminin çökmesi. Bunu bir test edip anlayabildiniz mi?
Aklıma gelenler bunlar...
Dediklerinin hepsini yaptım hatta kendi monitörümü bile götürdüm onun bilgisayarına taktım anakarta yapılabilecek bütün kombinasyonları yaptım ama açılmıyor arkadaşın bilgisiyar Intel bende AMD var sadece işlemci ve anakartı test edemedim ikisinden birisi arızalı tahminim anakart ama buzzer taktım harici ses vermiyor ram çıkarınca veriyor 3 kısa ama işlemciyi çıkardığım da ses te vermiyor valla anlamadım ben

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri