Bilgisiyar güncelleştirmeden sonra donmaya başladı

Eyüp Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba ben normal bilgisayarımla takılırken yeniden başlatdım güncelleştirme falan yaptı windows ondan sonra pc donmaya başladı donuyor imlec haraket ediyor fakat hicbir şeyle etkileşime geçemiyorum 1 dk sonra düzeliyor oyunlara falan da giremiyorum artık girerken pc den bir ses geliyor ondan sonra pc donuyor.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
güncellemeyi neye yaptığını bilmiyorum direk windows güncelledi
'' Denetim Masası - Programlar - Programlar Özeliklerine '' Gir kardeşim, '' Yüklü Güncelleştirmeleri Gör '' Deyip Bulabilirsin..

Adsız.png

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle kısmından yüklenmiş güncelleştirmeleri güncelleştirme üzerine sağ tıklayarak kaldırabilirsin kardeşim. Baktın hatta oldu o zaman '' CMD '' Üzerinden kaldırman da mümkün bu özelik..

'' CMD , Yönetici olarak çalıştır , Hangi güncelleme Yapıldıysa , Tarih ve Saate Dikkat Ederek O Güncellemeyi Kaldıracaksın '' Unutma bunu lütfen..

wusa /uninstall /kb:Güncelleme kimliği . Kimlik yazan yere update sürüm numarasını yazacaksın..

ÖRNEK;
wusa /uninstall /kb:2607576

NOT
: Yanlış Bir Güncellemeyi Kaldırman İleride Büyük Sıkıntıya Yol Açabilir O Yüzden '' Tarih Ve Saate '' Dikkat Etmeni Öneriyorum Sana Gene..

KS

Eyüp Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle kısmından yüklenmiş güncelleştirmeleri güncelleştirme üzerine sağ tıklayarak kaldırabilirsin kardeşim. Baktın hatta oldu o zaman '' CMD '' Üzerinden kaldırman da mümkün bu özelik..

'' CMD , Yönetici olarak çalıştır , Hangi güncelleme Yapıldıysa , Tarih ve Saate Dikkat Ederek O Güncellemeyi Kaldıracaksın '' Unutma bunu lütfen..

wusa /uninstall /kb:Güncelleme kimliği . Kimlik yazan yere update sürüm numarasını yazacaksın..

ÖRNEK;
wusa /uninstall /kb:2607576

NOT
: Yanlış Bir Güncellemeyi Kaldırman İleride Büyük Sıkıntıya Yol Açabilir O Yüzden '' Tarih Ve Saate '' Dikkat Etmeni Öneriyorum Sana Gene..
Draver power state failure diye bir mavi ekran hatası alıyorum

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Draver power state failure diye bir mavi ekran hatası alıyorum
"Draver power state failure" Hatası Sürücü Güç Durumu Arızası bir BSoD hatasıdır ve çoğunlukla uyumsuz bir sürücünün yüklenmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu hatanın genel nedeni sürücüleriniz olabilir, bu nedenle bunları bir sürücü güncelleme yazılımıyla güncellemeniz önerilir..

KS

Eyüp Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
"Draver power state failure" Hatası Sürücü Güç Durumu Arızası bir BSoD hatasıdır ve çoğunlukla uyumsuz bir sürücünün yüklenmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu hatanın genel nedeni sürücüleriniz olabilir, bu nedenle bunları bir sürücü güncelleme yazılımıyla güncellemeniz önerilir..
önerdiğiniz varmı nasıl yapıcam bu konularda biraz cahilimde.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
önerdiğiniz varmı nasıl yapıcam bu konularda biraz cahilimde.
CMD / Yönetici Olarak Çalıştır Kardeşim.. Vereceğim Komutları Gir;

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MSIServer" /VE /T REG_SZ /F /D "Service"

net start msiserver

Exit

Tekrar Dan CMD Yönetici Olarak Çalıştır Kardeşim.. Şu Komutları Yaz;

prompt

sfc /scanfile=c:\windows\system32\ieframe.dll

sfc /cerifyfile=c:\windows\system32\ieframe.dll

assoc

chkdsk

exit

dedikten sonra Bilgisayarı yeniden başlat kardeşim..

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Bu yazılanlar olayı çözmez ise sorun HDD veya Windowsun iç yazılım problemlerinden gibi duruyor. Önerebileceğimiz 1-2 durum var ancak yapabilirseniz önerelim. Çok önemli dosyalarınız yoksa temiz kurulumlu Windows 10 formatı işi çözecek gibi duruyor.
CMD / Yönetici Olarak Çalıştır Kardeşim.. Vereceğim Komutları Gir;

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MSIServer" /VE /T REG_SZ /F /D "Service"

net start msiserver

Exit

Tekrar Dan CMD Yönetici Olarak Çalıştır Kardeşim.. Şu Komutları Yaz;

prompt

sfc /scanfile=c:\windows\system32\ieframe.dll

sfc /cerifyfile=c:\windows\system32\ieframe.dll

assoc

chkdsk

exit

dedikten sonra Bilgisayarı yeniden başlat kardeşim..

KS

Eyüp Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu yazılanlar olayı çözmez ise sorun HDD veya Windowsun iç yazılım problemlerinden gibi duruyor. Önerebileceğimiz 1-2 durum var ancak yapabilirseniz önerelim. Çok önemli dosyalarınız yoksa temiz kurulumlu Windows 10 formatı işi çözecek gibi duruyor.
şuan yaptım test ediyorum olmazsa format atıcam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri