Bios açılmıyor, Windows kurulumu zamanı hata veriyor

ivusalhasanov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Benim Lenovo IdeaPad 1 11ADA05 model bir dizüstü bilgisayarım var. Satın aldığım zamandan beri Windows 10 işletim sisteminde çalıştırdım. Gerek duyulduğu için UBUNTU 18.04 LTS versiyonunu kurdum. Ama başarısız olduğu için tekrar Windows 10-a geri dönmek istedim. Lakin resimde görünen hatayı verdi. Sonra Bios'tan kaynaklı olacağını düşündüm. Biosu tuş kombinasyonu ile açmaya çalıştım. Boot menüsü açılıyor ve orada Normal boot, Bios Setup, System Recovery ve Boot manager seçimleri mevcut. Ben Bios Setup'a girmeye çalıştığımda bios açılmıyor ve direk yeniden başlatıyor bilgisayarı ve ya işletim sistemi yüklü olmadığı için hangi diskle devam edeceğimi soruyor boot manager'da. Son olarak Windows dahil, hiç bir işletim sistemi takılı olan ssd'e yüklenemiyor. Biosu da sadece Windows kurulum USB'den repair computer bölümünden açmak oluyor. Anlamak istediğim şey işletim sisteminin yüklenememesi bios'tan kaynaklana bilirmi? Ve bios'tan kaynaklıysa biosu yeniden flashlamammı gerekiyor? Tüm bu sorunlar ben Ubuntu yüklemeye çalıştığımdan sonra oluştu. Linux bug olabilirmi? Eğer linux bug varsa, bunu nasıl çözebilirim? Lütfen yardım edin. Teşekkürler, saygılar.

Ekli dosyalar

• IMG-20230110-WA0003.jpeg
    IMG-20230110-WA0003.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 5

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri