Çözüldü BİOS ekranında donmalar normal mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Biostayken ayar yaparken ya da ram geçikme değerlerine tıkladığınızda donma sorunu yaşayanınız var mı? Bu sorun nasıl düzeltilir? Tecrübe etmiş kişiler var mı?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,

Daha önce bios'da donma / takılma gibi bir durum ile karşılaşmadım. Bios pilini sök-tak yapıp deneyebilir misiniz. Bu işlem bios'u sıfırlayacağı için yapmış olduğunuz ayarlar da gidecektir.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Selamlar,

Daha önce bios'da donma / takılma gibi bir durum ile karşılaşmadım. Bios pilini sök-tak yapıp deneyebilir misiniz. Bu işlem bios'u sıfırlayacağı için yapmış olduğunuz ayarlar da gidecektir.
Bunu da denedim bir çok şey denedim ama sonuç değişmedi.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Donduktan sonra bir süre sonra yine kaldığınız yerden devam ediyorsa belki BIOS kendiliğinden yavaş olabilir yaptığınız ayarları uygulama aşamasında. Güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Biostayken ayar yaparken ya da ram geçikme değerlerine tıkladığınızda donma sorunu yaşayanınız var mı? Bu sorun nasıl düzeltilir? Tecrübe etmiş kişiler var mı?
Daha önce ram probleminiz olmuş çözülmüştü acaba anakartınız da bir problem olabilir mi? herhangi bir donanım çakışması olabilir mi?

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Daha önce ram probleminiz olmuş çözülmüştü acaba anakartınız da bir problem olabilir mi? herhangi bir donanım çakışması olabilir mi?
Bunu düşünüp yeni bir anakart almıştım ama sorun anakartta değilmiş. Bilgisayarda tek değiştirmediğim ram kaldı

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bunu düşünüp yeni bir anakart almıştım ama sorun anakartta değilmiş. Bilgisayarda tek değiştirmediğim ram kaldı
İnternet kafeden ram denemek isteyendiniz tamam hatırladım sanırım o konuyu açıkta cevapsız bıraktınız ondan akılda kalmamış . Keşke anakarttan önce dediğim gibi ya kafeden kiralama talebi ya da ödünç ya da arkadaşınızdan ödünç alıp denemenizden yana olsaymış önce küçükten başlanır pc de genelde

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
İnternet kafeden ram denemek isteyendiniz tamam hatırladım sanırım o konuyu açıkta cevapsız bıraktınız ondan akılda kalmamış . Keşke anakarttan önce dediğim gibi ya kafeden kiralama talebi ya da ödünç ya da arkadaşınızdan ödünç alıp denemenizden yana olsaymış önce küçükten başlanır pc de genelde
Ya çok haklısınız. İnanın bana artık kafayı yemek üzereyim, birçok parça satın alıp denedim yeni bir sistem kurdum neredeyse. Keşke ilk iş rami değiştirmek olsa ama sorunsuz çıkıyor memteste de sorunsuz çıktı. Ram bozulabilen bir şey değildir diye ram değiştirmedim

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ya çok haklısınız. İnanın bana artık kafayı yemek üzereyim, birçok parça satın alıp denedim yeni bir sistem kurdum neredeyse. Keşke ilk iş rami değiştirmek olsa ama sorunsuz çıkıyor memteste de sorunsuz çıktı. Ram bozulabilen bir şey değildir diye ram değiştirmedim
Ama bios ekranında olası bir sorundan bahsetmişsiniz acaba genel anlamda kullanımda bir sıkıntı var mı ? Eğer yoksa bios ekranı sürekli içinde bulunduğumuz bir alan değil o ekran bir özellik ya da seçenek için girmedikçe ön sırada bir durumda değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri