Bios güncelleme ve ram hızı düşüklüğü

Pcless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Vatan 2060 sistemim bugün geldi. İzlediğim videolarda hep önce biosu güncelliyorlqr ben msi sitesinden h610m bomber olarak aratıyorum fakat değişik bir dilde https://vn.msi.com/Motherboard/H610M-BOMBER-DDR4/support sayfada çıkıyor İngilizce değil yani buradan indirip guncellesem Bi sorun olurmu bura doğru değilse bilen birisi nereden indireceğiniz linkini atabilirmi ve ram hızı 2100 kusuratli birsey gösteriyor ama ram hızım 3200 mhz onuda izledim fakat yapamadım biraz farklı aynı anakarti olan veya anlayan birisi yardımcı olabilirmi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Vatan 2060 sistemim bugün geldi. İzlediğim videolarda hep önce biosu güncelliyorlqr ben msi sitesinden h610m bomber olarak aratıyorum fakat değişik bir dilde https://vn.msi.com/Motherboard/H610M-BOMBER-DDR4/support sayfada çıkıyor İngilizce değil yani buradan indirip guncellesem Bi sorun olurmu bura doğru değilse bilen birisi nereden indireceğiniz linkini atabilirmi ve ram hızı 2100 kusuratli birsey gösteriyor ama ram hızım 3200 mhz onuda izledim fakat yapamadım biraz farklı aynı anakarti olan veya anlayan birisi yardımcı olabilirmi
Merhaba hangi sistemi aldınız linkini buraya atar mısınız ona göre yardımcı olalım.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Güncelledikten sonra XMP ile ram hızınız olması gereken hıza çıkarabilirsiniz.

KS

Pcless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba hangi sistemi aldınız linkini buraya atar mısınız ona göre yardımcı olalım.
Screenshot_20221005-211814_Chrome.jpg

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Bios üzerinde XMP ayarı var onu aktifleştirmeniz gerek.

aradığınız şey burada:

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518

Ekli dosyalar

• WindowsR.jpg
    WindowsR.jpg
    9.3 KB · Görüntüleme: 7
  • msinfo32.png
    msinfo32.png
    23.7 KB · Görüntüleme: 5
  • bios-sürümünü-öğrenme.png
    bios-sürümünü-öğrenme.png
    25.8 KB · Görüntüleme: 5
  • cpu-z-bios-sürümü.png
    cpu-z-bios-sürümü.png
    32.7 KB · Görüntüleme: 5
KS

Pcless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
sayfayı değil linki atın oradan hangi anakart olduğuna bakabilelim ki doğru biosu sunalım.
Öncelikle biosunuz güncel mi diye verdiğim görüntülerde ki adımları takip edip biosunuzu öğrenelim .
Buradan da Cpu-z indirip kurun anakart modelinize bakalım teyit etmek için link>>> msı cpu-z
Reis daha sistem elime yeni geldi Windows falan kurmadım direkt bios ekranı açılıyor wondowsumu kurayım ilk

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Reis daha sistem elime yeni geldi Windows falan kurmadım direkt bios ekranı açılıyor wondowsumu kurayım ilk
Bios update yaptıysanız sonrasında o ayarı açabilirsiniz direkt windows yüklü olmasından bağımsız olarak.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Öyle deseniz anlaşılır olurdu biz açık bir sistemden bahsettiğinizi düşünüp sizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Sistemin linkini atın tıklayıp bakalım ya da tam sistem ismini atın biz açıp bakalım freedos olarak geldiyse sizin önce windows yüklü bir usb hazırlamanız lazım olur eğer yüklü değilse

KS

Pcless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öyle deseniz anlaşılır olurdu biz açık bir sistemden bahsettiğinizi düşünüp sizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Sistemin linkini atın tıklayıp bakalım ya da tam sistem ismini atın biz açıp bakalım freedos olarak geldiyse sizin önce windows yüklü bir usb hazırlamanız lazım olur eğer yüklü değilse

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Şöyle bir sitede çıkıyor Çince gibi bir dilde olması updatede sorun çıkarmaz demi
Bu site msi vietnam sitesi siz öncelikle bir windows yüklü değilse bir kafede ya da bir yakın arkadaşınızda şu linkte ki adımları takip ederek windows 10 ya da 11 i tıklayıp usb ye windows sistemi yükleyerek bilgisayarınıza usb yi takıp windowsu yüklemelisiniz.. ya da yine aynı yerden iso dosyasını yükleyip rufus ile usb ye yazdırıp yüklemelisiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri