Bios Güncellemesi Nasıl Yapılır?

mehmeteergun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Gigabyte B450M-H AMD B450 DDR4 M2 mATX anakartım var hiç bios güncellemesi yapmadım. nasıl yapabilirim

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Youtube üzerinden bakabilirsin msjdan anlatmak daha güç. Telefona ac baka baka yap :)

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
İlk önce windows + r yapıp msinfo32 yazın açılan sayfada biraz ortalarda Bios sürümü yazar ona bakın ve söyleyin. Anakartın sayfasına attığım linkten gidin biraz aşağı kaydırınca chipset lan sata falan var onun altında Bios a tıklayın en üsttekiler beta sürüm diye biliyorum. Sizdeki sürüme göre F62 indirebilirsiniz ama büyük ihtimalle günceldir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
@Syqex kullanıcısının anlattığı gibi BIOS sürümünüzü kontrol edin ve güncel değilse güncellemenizi yapın. Şuan BETA olmayan sürüm F62 olarak geçiyor ama BETA 2. revizyona girmiş yani sorun olmaz F63b sürümü kurabilirsiniz. Link :

Ayrıca BIOS güncellemek için BIOS üzerinden güncelleme dışında birde Windows üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Gigabyte App Center uygulamasını BIOS indirmeniz için verdiğim yukarıdaki linkten Uygulama sekmesinden indirip kurun. Sistemi yeniden başlatın ve uygulama ara yüzünden BIOS eklentisini kurup sistemi tekrar yeniden başlattığınızda bu ara yüzden BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

konuray

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
bu biosu sürekli ekran kartını günceller gibi güncellemek mi lazım acaba.. benim pc 7 senelik ilk aldığımda kardeşim yapmıştı sonra bir daha hiç birşey yapmadım sıkıntı da olmadı da

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri