Çözüldü Bios güncellemesi yaptım ekran gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Babayiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Asus prime b450m k2 anakartım var bios son sürüne yükselttim güncelleme vaşarılı dedi 15 dkdır ekranım gelmedi yardım edin lütfen siyah ekran var şuan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Asus prime b450m k2 anakartım var bios son sürüne yükselttim güncelleme vaşarılı dedi 15 dkdır ekranım gelmedi yardım edin lütfen siyah ekran var şuan
BIOS 'u CMOS sıfırlama kullanarak reset atıp deneyin. Anakart üzerinde CLR_CMOS adında 2 veya 3 adet pin olması gerekir. 2 bacağı bir süre (5-10sn.) dokunduracaksınız hepsi bu kadar. NOT : Sistemin PSU anahtarı kapalı olsun.

KS

Babayiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
BIOS 'u CMOS sıfırlama kullanarak reset atıp deneyin. Anakart üzerinde CLR_CMOS adında 2 veya 3 adet pin olması gerekir. 2 bacağı bir süre (5-10sn.) dokunduracaksınız hepsi bu kadar. NOT : Sistemin PSU anahtarı kapalı olsun.
Hocam kasa üzerinden kapatayım mı kasa çalışir vaziyette

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam kasa üzerinden kapatayım mı kasa çalışir vaziyette
Başarılı olarak göründü demiştiniz, bu aşamada BIOS güncellenmiştir. Risk size ait ama evet kasayı kapatmanız gerekiyor ve arkasından PSU tuşundan kapatmanız gerekiyor önerdiğim yöntemi denemek için.

KS

Babayiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Başarılı olarak göründü demiştiniz, bu aşamada BIOS güncellenmiştir. Risk size ait ama evet kasayı kapatmanız gerekiyor ve arkasından PSU tuşundan kapatmanız gerekiyor önerdiğim yöntemi denemek için.
Hocam sadece bios güncelledim ne olmuş olabilir ki kafayı yicem

KS

Babayiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Oh be açıldı hocam Allah razı olsun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Sorun devam ederse o açtığınız konudan belirtirsiniz. Bu konuyu kapatıyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri