Bios menude takılı kaldım klavye çalışmıyor

hkurt7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocalarım yardım edin dün akşam bilgisayara win 7 formata attım gerekli driver ları kurup kapattım şimdi bilgisayar açılınca direk bios menüye giriyor ve klavye işlemiyor

böyle kaldı

Quadro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Win7 format atmadan önce ne vardı bilgisayarda sistem olarak ? EFI den kaynaklı sorunlar olabiliyor çünkü. Klavye konusuna gelirsek eğer klavyen usb girişliyse belki BIOS da enable usb seçeneği kapanmıştır, PS2 girişli bir klavye dene. Bir de klavye çalışırsa boot sırasına bak, belki herhangi bir birim seçili değildir. Ben bazen kapatıyorum çünkü usb bellekten birşey çalıştırma denerken harddiskteki sistemi görmesin diye.

KS

hkurt7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Laptopun kendi klavyesi bide hocam hardiski başka bilgisayarda taktım açılıyor ama bu seferde bios menüye girmiyor format atmadan öncede 8.1 vardı

KS

hkurt7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yapamıyorum hocam denedim format attığım bilgisayarda bios menüden çıkmıyor diğer bilgisayara hard disski takınca bios menuye girmiyor

Quadro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer BIOS a müdahale etmenin bir yolunu bulursan (bir klavye takıp filan) BIOS seçeneklerinden CMS ve Legacy ayarlarını enable yapıp secure boot ayarını da disable yapmayı dene.

Ayrıca EFI desteği var olduğu için daha önceden var olan GPT disk biçimini MBR ye çevirdiysen de böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri