Bios Yardım

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Arkadaşlar Asus b450 nin biosunu güncelledim pc yi ilk kez çalıştirdim bios ayarlarıni yaptim kaydedip cıktıgımda beni tekrar biosa attı. 5-6 kez denedim hep tekrardan biosa atıyor bazende bios ekranında kalıyor. Içinde win 8.1 olan Harddisk ile çalıştirdim bundan dolayi sıkıntı çıkarmıs olabilir mi veya baska bir ayar mı yapmam lazim yardimci olur musunuz?

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Muhtemelen BİOS Ayarlarını Hatalı Yaptınız.. O Yüzden Sizi BİOS Ayarlarına Atıyor '' Load BIOS Defaults '' Yani Varsayılan Ayarlara Dönme Bu Ayarlarım Dursun Değiştirmek İstemiyorum Derseniz Eğer ;

1. BIOS altonda BOOT seçeneğine gelin.
  2. BOOT içindeki LAUNCH CSM seçeneğini Enable yapın.
  3. Eğer bu seçenek aktif değilse SECURITY bölünüden bir değişiklik yapmak gerekecek. Bu bölümdeki SECURE BOOT CONTROL yani güvenli açılış kontrolünü Disable yapın.
  4. Ayarları kaydedin.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Muhtemelen BİOS Ayarlarını Hatalı Yaptınız.. O Yüzden Sizi BİOS Ayarlarına Atıyor '' Load BIOS Defaults '' Yani Varsayılan Ayarlara Dönme Bu Ayarlarım Dursun Değiştirmek İstemiyorum Derseniz Eğer ;

1. BIOS altonda BOOT seçeneğine gelin.
  2. BOOT içindeki LAUNCH CSM seçeneğini Enable yapın.
  3. Eğer bu seçenek aktif değilse SECURITY bölünüden bir değişiklik yapmak gerekecek. Bu bölümdeki SECURE BOOT CONTROL yani güvenli açılış kontrolünü Disable yapın.
  4. Ayarları kaydedin.
Launch csm açıktı altında 4-5 tane seçenek çıkmıştı. Ama security yerini bulamadım o yüzden o ayarı yapmadım.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102

Ekli dosyalar

• 20220910_011243.jpg
    20220910_011243.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 6
  • 20220910_011644.jpg
    20220910_011644.jpg