15.000-17.000 TL Bir Kaç Parça Değişikliğine Gidicem

LilDrill

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Ryzen 5 3600
Ekran Kartı
Rtx 2060
Selamlar sistem savaşlarını izledikten sonra içime çöktü acaba geliştirsem mi yoksa kalsın sonra komple mi değişsem dediğim bi sistemim var

-Ryzen 5 3600
-Rtx 2060
-Asus Prime B450mk anakart
-16GB Ram
-250 gb nvme m2

Öncelikle bu sistemi 2020 yılında üniversite 1. sınıfa başlarken falan dizmiştim beni bu sistemde en çok rahatsız eden şeyse genel olarak anakart diyebilirim kasam NZXT H510İ kullanıyorum ve kasadaki type-C çıkışını bile kullanamıyorum. Veya ikinci bir Nvme m2 takmak istesem takamıyorum. Gene fazla zorlamadan bu şekil acaba 5600 işlemci ve gigabyte b550 gaming x v2 anakarta mı geçsem diye düşünüyorum tavsiyelerinizi almak için yazıyorum hayırlı forumlar

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
Kasanız hava akışı konusunda çok kötü 2 fan destekliyor ve r5 5600 için yaz aylarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Anakart olarak gaming x v2 şuanda vatanda 3k ya satılıyor daha ucuz olsaydı b550m ds3h önerecektim fakat arada pek bir fiyat farkı yok. r5 5600 ile kullanabilirsiniz ama stok fan ile yaz ayları sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
b550 gaming x v2 iyi bir seçim olacaktır ancak h5 flow gibi bir kasa daha iyi bir tercih olabvilir hem soğutma performansı olsun hem hava akışı olsun iyi bir seçenektir kendisi. nv1 gibi ucuz ama kaliteli bier ssdye de geçebilirsiniz. Ekran kartı bandıdna 4060 ti ve 5600 çok güzel çalışır.

KS

LilDrill

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
teşekkürler bi bakıp araştırayım kasayı satıp geçebilirim o da nası olur artık bilimiyorum bakıcam ama ercihen içine güzel rgb nzxt fan alıp döşemeyi planlıyorum

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
lian li daha iui olabilir

brkckr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Sistem toparlamak istiyorsan anakart senin için çok önemli olmamalı,b550 serisi standart bir anakart kullanabilirsin.Öğrencisin muhtemelen asrock b550 en uygun anakart fiyatına sahip.r5 5600 ısınan bir işlemci ve stok fan yeterli olmayacaktır.Eğer işlemci değiştireceksen kule tipi ya da sıvı soğutma kesinlikle şart.Şöyle bir hesap yapabilirsin;
B550 anakart 2000TL-Geri kalan 1000 tl ile işlemci soğutucu olarak kule tipi fan almalısın.
Gigabyte serisi b550-MK serisi anakart coolermaster halo black 212 kule tipi fanla beraber r5 5600 kullanmaktayım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
teşekkürler bi bakıp araştırayım kasayı satıp geçebilirim o da nası olur artık bilimiyorum bakıcam ama ercihen içine güzel rgb nzxt fan alıp döşemeyi planlıyorum
Size kalmış fakat nzxt ürünleri çok pahalı h5 flow öne 360 desteklemiyor diye hatırlıyorum ve kaç fanla geldiğini bilmiyorum, hava akışı açısından daha iyi ve çok pahalı olmayan bir kasa almanız daha iyi olur. Ve eğer bütçeyi biraz daha çıkarırsanız am5 geçebiliyorsunuz, öneririm.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri