Böyle bir şey mümkün mü? DAVALIK OLDUM!

TurkFather

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Sahibindenden 2 gün önce s20 plus aldım. Kargo poşetini dahi açarken video çektim başka ürün geldi, Adamla başta cebelleştim sonra gitti kargoya falan kameralara baktırmış sözde (1 saat sürmedi) Bana bu sefer diyorki poşetin arkasını neden çekmedin (her şey tam olmasına rağmen) poşetin arkasında bant gözüküyor sen çizip bantlamışsın falan kargoda sorun yok savcılığa vericem senin başın ağırır vs. Evini aratırım gibi gibi tehditlerde bulunuyor. Böyle bir hakkı var mı? Çünkü aldığım ürün s20+ bana gelen parfüm kutusunda diş macunu :D

Dipnot: Şimdi de diyorki poşeti neden attın. Kargo poşetini delil olarak nasıl tutacaktım kimin aklına gelir?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Sahibindenden 2 gün önce s20 plus aldım. Kargo poşetini dahi açarken video çektim başka ürün geldi, Adamla başta cebelleştim sonra gitti kargoya falan kameralara baktırmış sözde (1 saat sürmedi) Bana bu sefer diyorki poşetin arkasını neden çekmedin (her şey tam olmasına rağmen) poşetin arkasında bant gözüküyor sen çizip bantlamışsın falan kargoda sorun yok savcılığa vericem senin başın ağırır vs. Evini aratırım gibi gibi tehditlerde bulunuyor. Böyle bir hakkı var mı? Çünkü aldığım ürün s20+ bana gelen parfüm kutusunda diş macunu :D

Dipnot: Şimdi de diyorki poşeti neden attın. Kargo poşetini delil olarak nasıl tutacaktım kimin aklına gelir?
Bana sallıyor gibi geldi elinizde kanıt var zaten açsa da bi sıkıntı olacağını sanmam

KS

TurkFather

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bana sallıyor gibi geldi elinizde kanıt var zaten açsa da bi sıkıntı olacağını sanmam
Kanıt olmasa bile her türlü sahibinden alıcıyı haklı görmüyor mu? bu adam neye güvenerek tehdit ediyor.
Ayreten param sitede kaldı yani. Şimdi bu süreç ne kadar sürer telefonsuz kaldım.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Kanıt olmasa bile her türlü sahibinden alıcıyı haklı görmüyor mu? bu adam neye güvenerek tehdit ediyor.
Ayreten param sitede kaldı yani. Şimdi bu süreç ne kadar sürer telefonsuz kaldım.
Param güvende ile alışlar da sıkıntı olmaz müşteri hizmetleri ile görüşün sorun hallolur

Sahibinden de bu şekilde bir yazı var.
Ürün ilandakinden farklı çıkarsa satıcıya kargolayıp ürün tutarını geri alabilirsiniz.

KS

TurkFather

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Param güvende ile alışlar da sıkıntı olmaz müşteri hizmetleri ile görüşün sorun hallolur

Sahibinden de bu şekilde bir yazı var.
Ürün ilandakinden farklı çıkarsa satıcıya kargolayıp ürün tutarını geri alabilirsiniz.
Satıcı bende kabul etmiyorum diyip yasal sürece başvurunca para sitede kalıyor tüm dava boyunca müşteri hizmetleri söyledi :S

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Yerinizde olsa dava açmasına izin verirdim. Gönderdiğini iddia ettiği ürünün imei kaydı incelensin en son nerede kimde olduğu ortaya çıksın. Yalan Söylüyorsa ortaya çıkma ihtimali yüksek. Yine de en doğru bilgi için mutlaka avukata danışın.

KS

TurkFather

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Yerinizde olsa dava açmasına izin verirdim. Gönderdiğini iddia ettiği ürünün imei kaydı incelensin en son nerede kimde olduğu ortaya çıksın. Yalan Söylüyorsa ortaya çıkma ihtimali yüksek. Yine de en doğru bilgi için mutlaka avukata danışın.
Bende dedim imeisini iptal edin, fatura yok diyor :D

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Kardeşim siz bir dolandırıcılık davası açsanıza! Ne uğraşıyorsunuz anlamıyorum.

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Ürünü geri yolla iade et paran sitede kalsın sorun değil. Adam dava açarsa kazsanırsın karşı dava açarsın en kral telefonu alırsın

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145

Yıldırmaya çalışmış seni bence geri adım atma haklılık senden yana :) İnsanlar neden hep akıllı olmaya çalışıyor bilip bilmeden anlamıyorum ;)

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Bu olayda çok ihtimal vermiyorum çünkü param güvende ile sadece PTT Kargo ve Yurtiçi Kargo seçeneği çıkıyordu. Ama normalde satıcı da mağdur olabilir dikkatli olmak lazım, artık özel araçla kargo firmalarına adet başına para alarak dağıtım yapan insanlar türedi. Misal senin kargoyu o şekil bir kargo teslim etmiş olsa sen teslim alıp açtığında farketsen süreç uzar da uzar. Neyse ki sahibinden daha o yola girmedi. Trendyol ve HB de inanılmaz bir o şekil dağıtım ağı var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri