Bu Akım Korumalı Priz Elektrik Kesintisinde %100 Korur Mu?

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Konu başlığındaki gibi BUNU alsam %100 korur mu ups'im bazen yük altında elektrik kesilince açık tutamıyor. O açık tutamadığı zamanlar korur mu koruyamaz mı belki koruyordur orayı bilemem ben gene işi garantiye almak istiyorum. Çok da bir bütçem yok bunu alsam korur mu sıkıntı yaşar mıyım?

ve son olarak sistemimi belirteyim

• CPU: AMD Ryzen 5 3600
• Anakart: ASUS x570-p
• RAM: G.skill Trident Z NEO 16GB 3600mhz
GPU: ASUS GTX 1660 SUPER

Moderatörün son düzenlenenleri:

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Zaten akım korumalı prizlerin bildiğim kadarıyla asıl amacı elektrik kesintisi olduğunda korumak değil, fişe elektrik bağlandığında oluşan fazla akımdan diğer elektrikli ürünleri korumak.

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
sistemin yanmasını engeller yani zararı doğrumu anladım
Zaten akım korumalı prizlerin bildiğim kadarıyla asıl amacı elektrik kesintisi olduğunda korumak değil, fişe elektrik bağlandığında oluşan fazla akımdan diğer elektrikli ürünleri korumak.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Topraklama hattın iyiyse tüm kaliteli 3 lü prizler korur kötü ise hiçbir akım korumalı diye satılan priz korumaz . Bunun da cevabı sende . Topraklamanı kontrol ettirmelisin .

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Bu arada UPS ile akım korumalı prizi beraber kullanmam çok yanlış bir durum, eğer akım korumalı priz alıcaksanız UPS i ona bağlayıp kullanmamalısınız. Yani diyeceğim ya akım korumalı priz yada UPS cihazı bağlacaksınız pc ye.

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bu arada UPS ile akım korumalı prizi beraber kullanmam çok yanlış bir durum, eğer akım korumalı priz alıcaksanız UPS i ona bağlayıp kullanmamalısınız. Yani diyeceğim ya akım korumalı priz yada UPS cihazı bağlacaksınız pc ye.
yanlış derken zarardanmı kastınız açık konuşursanız bende ona göre gerekeni yaparım.

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Topraklama hattın iyiyse tüm kaliteli 3 lü prizler korur kötü ise hiçbir akım korumalı diye satılan priz korumaz . Bunun da cevabı sende . Topraklamanı kontrol ettirmelisin .
bu alıcağım korusun yeter upsnin yapamadığı zaman görevini

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Konu başlığındaki gibi BUNU alsam %100 korur mu ups'im bazen yük altında elektrik kesilince açık tutamıyor. O açık tutamadığı zamanlar korur mu koruyamaz mı belki koruyordur orayı bilemem ben gene işi garantiye almak istiyorum. Çok da bir bütçem yok bunu alsam korur mu sıkıntı yaşar mıyım?

ve son olarak sistemimi belirteyim

• CPU: AMD Ryzen 5 3600
• Anakart: ASUS x570-p
• RAM: G.skill Trident Z NEO 16GB 3600mhz
GPU: ASUS GTX 1660 SUPER
Bu ürün bana hiç sağlam gözükmedi.Daha bilindik firmalardan alabilirsin.Sonuçta kullandığın sistem ucuz bir sistem değil.Burada paraya kıyıp güvenebileceğin bir şey alman lazım.Yoksa koskoca 8-10k'lık sistemin varken paraya kıyamayıp güven altına almazsan elinde ki sistemden de olabilirsin.Akım koruma vesaire diyoruz ama diğer arkadaşların da bahsettiği gibi evinin altyapısı da bu durum için önemli.Şalterin kaliteli mi vesaire.Topraklaması nasıl yapılmış bir sürü dikkat edilmesi gereken şey var.Hiç bir zaman %100'de güvenemezsin.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Hayır dediğiniz yanlış.
Eger UPS nin aldığı elektrik'e akım korumalı priz ile ise UPS düzgün çalışmaz şaşırır!!
Ama UPS nin o elektrik cikisina taksa bişi olmaz çünkü zaten verio

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Hayır dediğiniz yanlış.
Eger UPS nin aldığı elektrik'e akım korumalı priz ile ise UPS düzgün çalışmaz şaşırır!!
Ama UPS nin o elektrik cikisina taksa bişi olmaz çünkü zaten verio
Ben kullandığım UPS in kullanma talimatında yazan bilgilere göre bunu söyledim. UPS cihazınızı direk prize bağlayın diyor, ayrıca kullanmak istediğiniz cihazları direk UPS e bağlayın diyor. Ayrıyeten başka bir cümlede akım korumalı priz ile kullanmayın diyor.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Niye sorumluluk alsın forumdakiler? Ani patlamalar yanmalar ani kaçaklarvb şeylerden korur yine de siz kablosunu açıkta tutarsınız kalitesiz alısınız vs. İşe yaramaz.
korumazsa size ait değilse hocam hiç yorum yapmasın arkadaşlar bunu belirtryim eyer bilgiyseniz yazınız bunuda belirtmeyi unutmuştum siz belirttiniz saolun
Saçmalığa bak

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Niye sorumluluk alsın forumdakiler? Ani patlamalar yanmalar ani kaçaklarvb şeylerden korur yine de siz kablosunu açıkta tutarsınız kalitesiz alısınız vs. İşe yaramaz.

Saçmalığa bak
Arkadaş forumla biraz da***k geçiyor gibi :D Açtığı konular vesaire çok gereksi ve saçma. Bana kalırsa banlanması lazım. Ugandaca çeviri nasıl kullanılır diye konu açmış. Bende cevap verdim :D

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83

Saçmalığa bak
Konuşma tarzı da hiç uygun değil . Büyük ihtimalle küçük bir kardeşimiz kendisi. Türkçeye de pek dikkat etmediğini görüyorum :D Neyse benim derdim değil

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Konuşma tarzı da hiç uygun değil . Büyük ihtimalle küçük bir kardeşimiz kendisi. Türkçeye de pek dikkat etmediğini görüyorum :D Neyse benim derdim değil
Tarz değil orda sinir görüyorsunuz :) yanlış yaptığını ne kadar güzel bir dille anlatmışlar yukarıda gördünüz mü? Yine de bir yararı olmamış. En iyisi benim dil

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Ben kullandığım UPS in kullanma talimatında yazan bilgilere göre bunu söyledim. UPS cihazınızı direk prize bağlayın diyor, ayrıca kullanmak istediğiniz cihazları direk UPS e bağlayın diyor. Ayrıyeten başka bir cümlede akım korumalı priz ile kullanmayın diyor.
Hocam o UPS yi sadece prize takin dedigi doğru ama UPS nin çıkışina akim korumalı priz taksa bişi olmaz. sasirmaz!!
Ha soylede yapabilir UPS nin cikisina normal 3lu priz takar sonra o prize de akım korumalı priz takar hic bisi olmaz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri