Soru Bu Değerler Nasıl ?

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
İyi geceler diliyorum herkese bu oyun bu çözünürlük ve grafiklere de sizce vermiş olduğu performans nasıl arada FPS drop giriyor ama örnek veriyorum 80 FPS den 1 saniyeden daha kısa sürüyor ama 40 a falan düşüyor neden sizce ?

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    456.3 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    455.6 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    461.1 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    1.6 MB · Görüntüleme: 12

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Yanlış bilmiyorsam anlık drop FPS düşüşlerinin sebebi ekran kartının kalitesiz markalarından kaynaklanıyor diye biliyorum. Ekran kartın AMD genelde AMD ekran kartlarını hep bir sorun ile beraberinde duyuyorum o yüzden çok sıcak baktığım kartlar olmadı.

Ama ufak duyumlarım var bu konu hakkında ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat size belki bir fikir verebilir. Freesync açarsanız belki ekran kartı ile monitör arasında ki sekranizasyonu sağlar belki bu bir etken olabilir.

İşlemci ısındığında frekansını düşürür buda kısa droplara sebebiyet veriyor. İşlemci sıcaklığında 64 derece şahsen normal

İşletim sistemin vb ekran kartın, anakartın chipset yonga sürücüleri güncel mi ? oda bir etken olabiliyor

Oyunun sekranizasyon sorunundan da kaynaklanabilir.

Bu bahsettiğin durum her oyunda mı oluyor ?

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Yanlış bilmiyorsam anlık drop FPS düşüşlerinin sebebi ekran kartının kalitesiz markalarından kaynaklanıyor diye biliyorum. Ekran kartın AMD genelde AMD ekran kartlarını hep bir sorun ile beraberinde duyuyorum o yüzden çok sıcak baktığım kartlar olmadı.

Ama ufak duyumlarım var bu konu hakkında ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat size belki bir fikir verebilir. Freesync açarsanız belki ekran kartı ile monitör arasında ki sekranizasyonu sağlar belki bu bir etken olabilir.

İşlemci ısındığında frekansını düşürür buda kısa droplara sebebiyet veriyor. İşlemci sıcaklığında 64 derece şahsen normal

İşletim sistemin vb ekran kartın, anakartın chipset yonga sürücüleri güncel mi ? oda bir etken olabiliyor

Oyunun sekranizasyon sorunundan da kaynaklanabilir.

Bu bahsettiğin durum her oyunda mı oluyor ?
Bir sürü oyun oynadım hiç birinde böyle olmadı 1360x768 60hz monitör var ben acaba monitör yüzünden olabilir mi diye düşündüm şimdiye kadar sistemle bir sorun da yaşamadım hatta 2 gün önce ekran kartı driver ini de guncelledim

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Başka oyunlarda sorun yaşamıyorsan oyunun sekranizasyonunda veya anlık olarak oyunun bulunduğun konuma göre aşırı derecede grafik yüklemesinden kaynaklanıyor olabilir mi ? Siz bunu oyunda sürekli yaşıyor musunuz ? rahatsız edecek derecede mi oluyor bu ? Onun dışında ultra ayarlarda 80 fps alıyorsun ama kapalı bir ortamda bulunduğunda 80 FPS aldığını görüyorum açık alanda da FPS'in 80 civarlarında mı hep ?

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Başka oyunlarda sorun yaşamıyorsan oyunun sekranizasyonunda veya anlık olarak oyunun bulunduğun konuma göre aşırı derecede grafik yüklemesinden kaynaklanıyor olabilir mi ? Siz bunu oyunda sürekli yaşıyor musunuz ? rahatsız edecek derecede mi oluyor bu ? Onun dışında ultra ayarlarda 80 fps alıyorsun ama kapalı bir ortamda bulunduğunda 80 FPS aldığını görüyorum açık alanda da FPS'in 80 civarlarında mı hep ?
Dışarıda da sahneden sahneye değiştir 80 üstü olduğu da oluyor altı da oluyor ama sadece bu oyunda gördüm açıkçası

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Bence oyundan kaynaklı başka herhangi bir yerde böyle sıkıntı çekmediğini söylüyorsun o yüzden başka bir şey gelmiyor aklıma bilgisayarın performansı gayet iyi diye düşünüyorum kimi garip sebeplerden ötürü arada öyle anlık droplar olabilir genelde bunun 30 fps'in aşağısına inmemesine dikkat ederler. Bakabiliyorsan %1 ve %0.1 fps değerlerine de bak

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Bence oyundan kaynaklı başka herhangi bir yerde böyle sıkıntı çekmediğini söylüyorsun o yüzden başka bir şey gelmiyor aklıma bilgisayarın performansı gayet iyi diye düşünüyorum kimi garip sebeplerden ötürü arada öyle anlık droplar olabilir genelde bunun 30 fps'in aşağısına inmemesine dikkat ederler. Bakabiliyorsan %1 ve %0.1 fps değerlerine de bak
Uygulamadan açar yeni resimler atarım akşama doğru

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri