35.000-45.000 TL Bu Iki Ekran Kartı Arasındaki Fark Nedir?

MMId

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İşlemci
R5 7500F
Ekran Kartı
RX 7800 XT
Merhabalar gaming gen sitesinde ASUS Radeon TUF RX 7800 XT GAMING OC 16GB ve ASUS TUF Gaming RX 7800 XT O16G OG Gaming ekran kartını buldum birisi OG birisi OC diyor bunlar ne demek?

gaminglaptopcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
OG yi bilmiyorum ama OC overclock teriminin kısaltmasıdır. Overclock, işlemciyi, bellek veya ekran kartlarını normal saat frekansının daha üstünde bir değerde çalışmaya zorlamak anlamına gelir. Yani daha fazla verimlilikte, daha üst performanslara çıkmasını zorlayan bir zımbırtıdır.

KS

MMId

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
OG yi bilmiyorum ama OC overclock teriminin kısaltmasıdır. Overclock, işlemciyi, bellek veya ekran kartlarını normal saat frekansının daha üstünde bir değerde çalışmaya zorlamak anlamına gelir. Yani daha fazla verimlilikte, daha üst performanslara çıkmasını zorlayan bir zımbırtıdır.
Ya ben anlayamadım OG diye adı geçen 7800 xt nin kutusunda OC versiyon yazıyor?!

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
OC yazan hız aşırtmaya müsait belirtilen frekansın üzerinde çalışabiliyor.OG yazan ise açılımı originalden geliyor standart demek yani hız aşırtma yok .

KS

MMId

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
OC yazan hız aşırtmaya müsait belirtilen frekansın üzerinde çalışabiliyor.OG yazan ise açılımı originalden geliyor standart demek yani hız aşırtma yok .
Ben

ASUS TUF Gaming RX 7800 XT O16G OG Gaming

Ekran kartının inceleme videosunu hiçbri yerde bulamadım. Hepsi OC edition gösteriyor. Bunun sebebi nedir sizce?

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Genel olarak fiyatları biri birine yakın olduğu için aradaki farka değmez mantığı ile hız aşırtmalı versiyonu tercih ediliyor o yüzden.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri