bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nedi çok acil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Gigabyte AB350M DS2 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart
[size=medium]Corsair 8GB Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 Ram (CMK8GX4M1D3000C16)[/size]
[size=medium][size=medium]High Power 600W 80+ Güç Kaynağı[/size][/size]
[size=medium][size=medium][size=medium]Aerocool Quartz RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa[/size][/size][/size]
[size=medium][size=medium][size=medium][size=medium]Sapphire Radeon RX580 Nitro+ OC Special Edition 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı[/size][/size][/size][/size]
[size=medium][size=medium][size=medium][size=medium][size=medium]Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk[/size][/size][/size][/size][/size]
[size=medium][size=medium][size=medium][size=medium][size=medium][size=medium]AMD Ryzen 3 2200G 3.50 Ghz 6MB AM4+ 14nm İşlemci[/size][/size][/size][/size][/size][/size]

youtubdan testlere baktım fps oranı iyi darbogaz yok ama darbogaz yaparmı ne dersniz bütçeyi 1tl bile fazla yapamıyorum
[size=medium][size=medium][size=medium][size=medium][size=medium][size=medium]4100 TL  [/size][/size][/size][/size][/size][/size]

KS

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kardeş ücret çok aşıyor bütçe yok zaten çalışmaya başlıcam ilerde daha güçlü bi işlemci alırım şimdi pubg cs go gta batman gibi oyunlar oynicam birde lol yetmezmi

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Yanlış anlamayın ama ,neden böyle çok sınırlı ve limiiti  arttıramayacağınız bütçelerde,kasaya fazla para veriyorsunuz.
 2200G ile bi miktar darboğaz olur. Ama şimdilik idare eder.
 İsterseniz kasadan biraz kısıp,i3 8100 lü bi sistem topluyayım. Eliniz darboğaz açısından , :) daha bi rahatlar.

KS

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Yanlış anlamayın ama ,neden böyle çok sınırlı ve limiiti  arttıramayacağınız bütçelerde,kasaya fazla para veriyorsunuz.
 2200G ile bi miktar darboğaz olur. Ama şimdilik idare eder.
 İsterseniz kasadan biraz kısıp,i3 8100 lü bi sistem topluyayım. Eliniz darboğaz açısından , :) daha bi rahatlar.

çünkü o kasa çok beğendim bi kaç kişide var arkadaşlarımda baya güzel çok hoşuma gidiyor o yzden :d ama istersen rx580 8gb i3 8100 bi sistem toplayabilirsin birde bi kaç kişi diyor r3 2200g overlock yaparsam darboğaz olmazmış nette oc lu ayn sistem pubg 60 üstü fps alıyor

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
16a1903e07.png

+

https://www.sinerji.gen.tr/sapphire...ition-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu406427

Toplam 4110 TL. :)

2.ALTERNATİF.

571e10494e.png

o B350 Anakart ile overclock yapamazsınız,stabil olmaz. Güç devrelerinde soğutucu bile yok. Gigada zaten DS2 serisi overclock kapasitesi sınrlı demektir.
Ayrıca Ryzenler overclock olayında ,saat hızlarında çok bi artış olmadığı için ,oyun fps sinde kayda değer bi artış göremezsiniz.

KS

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Senin önerdiğin sistem de işlemci oc yapabirlmiyim birde benim söylediğim sisteme aynı fiyat bı anakart önerin varmı oc yapabileceğim

KS

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hayır herkez diyor overlock yaparsan darboğaz olmaz falan kafam allak bullak napacaksa hangi sistemi alayım bulmuyorum ve şuan sipariş vermem lazım

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Overclock olayını ,öğünmek gibi olmasın ama yaklaşık 20 senedir yaparım. Her overclock olayında mucizeler beklenmez. 3,6 GHZ lik işlemciyi 4,5 ghz yaparsınız ,işlemci uçar. Yoksa 300-400 mhz lik artışlardan ,yukarda dediğim gibi çok şey beklemenin sonu ,hüsran olabilir.
Fakat ,ben yine de 2200G alıp,overclock yapacağım derseniz şu anakarttan başlamak gerekir,stabil ve gidebileceğiniz en uç hızlar için.
https://www.sinerji.gen.tr/msi-b450m-gaming-plus-2133mhz-3466mhzoc-am4-matx-anakart-pmu416173

i3 8100 4 çekirdek olmasına rağmen güçlü bi işlemcidir. Tek çekirdek performansı yüksektir.Hiç bi şekilde ,darboğaz yaşamazsınız. Overclock işlemcisi değildir. Yapılamaz.

Artık kararı kendiniz verin. 2200G de dediğim gibi idare eder. Yani çok ikilemde kalmanıza da pek gerek yok.

KS

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Overclock olayını ,öğünmek gibi olmasın ama yaklaşık 20 senedir yaparım. Her overclock olayında mucizeler beklenmez. 3,6 GHZ lik işlemciyi 4,5 ghz yaparsınız ,işlemci uçar. Yoksa 300-400 mhz lik artışlardan ,yukarda dediğim gibi çok şey beklemenin sonu ,hüsran olabilir.
Fakat ,ben yine de 2200G alıp,overclock yapacağım derseniz şu anakarttan başlamak gerekir,stabil ve gidebileceğiniz en uç hızlar için.
https://www.sinerji.gen.tr/msi-b450m-gaming-plus-2133mhz-3466mhzoc-am4-matx-anakart-pmu416173

i3 8100 4 çekirdek olmasına rağmen güçlü bi işlemcidir. Tek çekirdek performansı yüksektir.Hiç bi şekilde ,darboğaz yaşamazsınız. Overclock işlemcisi değildir. Yapılamaz.

Artık kararı kendiniz verin. 2200G de dediğim gibi idare eder. Yani çok ikilemde kalmanıza da pek gerek yok.

i3 topladıgın sisteme karar verdim kardeşim ben pek anlamıyorum pcden birde ilk defa alacam ondan hani iyi bişe olsun diyorum herzaman pc alacak gücüm yok ama galiba kararım topladıgın i3 sistem

hocam müsaitmisin bişe sorcam

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Hertürlü ,kafanıza takılanı sorunuz. Zaten bizim de amacımız,paranızın, verdiğiniz her kuruşun hakkını tam almanız. Yanlış ve hatalı tercihler yapmamanız.

KS

Mustafa Krtaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Hertürlü ,kafanıza takılanı sorunuz. Zaten bizim de amacımız,paranızın, verdiğiniz her kuruşun hakkını tam almanız. Yanlış ve hatalı tercihler yapmamanız.

hocam 150 tl de ekleyip aynı sisteme rx590 alayım diyorum 1 yıl sonra falan işlemci değiştirirm nasıl olur birde ram 3000mzh anakart 2666 sen daha iyi bilirsin tabi sorun olmaz demi ne dersin sorun yok dersen sipariş vermek istiyorum sinerji birde güvenlimi tek çekim yapcam falan kaç günde falan gelir varmı bilginiz rx590 alayım diyorum gelecğe daha iyi yönelik olsun diyorum nasıl olur

Mustafa Krtaca' Alıntı:
met 61' Alıntı:

hocam 150 tl de ekleyip aynı sisteme rx590 alayım diyorum 1 yıl sonra falan işlemci değiştirirm nasıl olur birde ram 3000mzh anakart 2666 sen daha iyi bilirsin tabi sorun olmaz demi ne dersin sorun yok dersen sipariş vermek istiyorum sinerji birde güvenlimi tek çekim yapcam falan kaç günde falan gelir varmı bilginiz rx590 alayım diyorum gelecğe daha iyi yönelik olsun diyorum nasıl olur
c8ee21a15f.png

hocam nasıl tamam mıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri