Soru Bu Sistem Oyun Geliştirmek Için Yeterli Mi?

Mr-Prince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,anlık olarak lise iki öğrencisiyim ve üniversitede Dijital Oyun Tasarımı okumayı düşünüyorum ve şimdiden bişeylere girişmek adına Unity öğrenmeye karar verdim.Yakın zamanda yeni bir sistem almayı düşünüyordum ve sistemimi buldum.S,stem oyun oynamak konusunda beni tatmin etse bile Unity konusunda nasıl bir performans verir bilemedim bu yüzden size sormayı arzuladım

Sistem şu;

ne yönde nasıl upgrade ederim i lütfen belirtmeyin sadece baz halinin performansını öğrenmek istiyorum,şimdiden teşekkürler...

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,325
Selamlar,anlık olarak lise iki öğrencisiyim ve üniversitede Dijital Oyun Tasarımı okumayı düşünüyorum ve şimdiden bişeylere girişmek adına Unity öğrenmeye karar verdim.Yakın zamanda yeni bir sistem almayı düşünüyordum ve sistemimi buldum.S,stem oyun oynamak konusunda beni tatmin etse bile Unity konusunda nasıl bir performans verir bilemedim bu yüzden size sormayı arzuladım

Sistem şu;

ne yönde nasıl upgrade ederim i lütfen belirtmeyin sadece baz halinin performansını öğrenmek istiyorum,şimdiden teşekkürler...
Amd ekran kartı kötü olmuş bence nvidia teknolojilerinden yararlanabilirdin

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,635

Sistem şu;

oyun gelistirmeyi düsünüyorsanız ilk önce amd secmeyin önermem simdi. oyun yapıcaksanız ama ne tür oyunlar Simdi burda teçrübe ve hangi uygulamaları kullanıcaksanız oda var

oyun gelistirmek icin sistem ortadan bi tık yüksek olması lazım yoksa 1 2 yıl sonra teçrübe kazandıktan sonra sistem yetisemicektir

yakup747

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Bende aynı amaç için pc toplamıştım.

Diğer arkadaşlarıma katılıyorum ,nvidia tercih etmelisin. M2 SSD yi hızı min 3500/3000 civarında olanları tavsiye ederim.

Bu arada Gaming.Gen'den aldığım sistemim de dün geldi. 3060 12GB - İntel 12400F birlikteliği var. Sorunsuz ,sıkıntısız geldi mutluyum.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Oyun geliştirmek için ne kadar sistem gerektirsede lisede öğrenme aşamasında bu sistem ve muadilleri yeterli olur.
Denildiği gibi nvidia tercih etmen önerimdir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri