Bu Sistem Uyumlu Mu ?

Tekno Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar geçen günlerde "Bu Sistem GTA V Kaldırır Mı?" diye bir konu açmıştım ve o konuda APU sistem toplamaya karar verdim. Düşündüğüm parçalar şu şekilde:

İşlemci: AMD A10 7890K Soket FM2+ Wraith Soğutucu 4.1GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci
Anakart: [size=medium]MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart[/size]
Ram: [size=medium]Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 2400MHz CL11 1.65V XMP Ram[/size]
Kasa: THERMALTAKE VERSA II 500W MidT ATX SİYAH KASA
HDD: [size=medium]Toshiba 3.5" 1TB Sata 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk[/size]

Bu parçalar birbirleriyle uyumlu mu ve XMP destekli ramı 2400MHz de çalıştırabilir miyim ?

Sistemi Vatan'dan toplamak zorundayım lütfen konuyu başka yerlere çekmeyin.

PredatorTitan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
APU da RAM hızı önemli bir değerdir. Senin RAM hızın ise düşük, bunu düzelt diğerlerinde sıkıntı yok.

KS

Tekno Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PredatorTitan' Alıntı:
APU da RAM hızı önemli bir değerdir. Senin RAM hızın ise düşük, bunu düzelt diğerlerinde sıkıntı yok.
Bunu biliyorum ama birşey soracağım Vatan'ın sitesinde Anakartalarda (O.C.) ibaresi var. Overclock ile ulaşabilecek maksimum hızını mı gösteriyor OC ibaresinin yanındaki hız değeri yoksa bir önemi yokmu ? Bunu sormamın amacı OC yapmayı bilmemem

KS

Tekno Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BERWAR' Alıntı:
Anakartlardaki OC ibaresi OC ile çıktığı hızları destekliyor.

Yani yukarıda belirttiğim anakarta 2400MHz lik XMP destekli olsa bile o rami takamam ?

Donanımları güncelledim yeniden bakar mısınız ? Technopat videosunda Ramler XMP destekli olduğu için 2400MHz e kadar yükseltiyordu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri