Soru Bu Sistemi Aldım Ama Fps Drop Yiyorum Neden?

Mehmet Şimşek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
İşlemci
ryzen 5 5600
Ekran Kartı
rx 6700 xt
Arkadaşlar merhaba, yaşadığım sorunları forumlarda ve yabancı youtube kanallarında araştırdım elimden geleni yapmaya çalıştım, yaptığım şeyleri de aşağıda sıraladım.

Vaktinizi 5 dakika alacağım şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle sistemi aldıktan sonra ne yaptığımı söyleyeyim; İşlemciye ID-cooling 214 olan hava soğutucuyu ayrı olarak aldım macunu güzelce sürüp taktım kaydırmadan.

Bios güncellemesini indirdim USB'im olmadığı için güncellemeyi bitiremedim eylül 2022 sürümü yüklü hala.

Bilgisayarda sistem ayarlarından sistem gücünü ''performansa'' çektim.

Windows 10 pro'yu kurdum (sanırım bu pek iyi değil araştırdım ama temiz bilgi bulamadım) ne önerirsiniz onu da sizlerden rica edebilir miyim.

Ekran kartı driver'ını araştırdım forumda buldum iyi olanı indirdim (ilk indirdiğim farklı bir programa göre iyiydi) 2 tane varmış driver ilk önce otomatik kurucuyla yapmıştım. Sonuç olarak fps biraz daha düzeldi. OC yapmadım (yapmam gerekir mi bilemiyorum araştırıyorum internette ne yapabilirim diye)

Bios'tan ramlerin hızını en yükseğe çektim. Battfield 2042 optimizasyon sorunu olan bir oyun ama bu kadar takılma yaşamam normal mi bilmiyorum. Oyuna başladıktan sonra hemen koşmuyorum biraz bekliyorum harita bir yüklensin kendine gelsin diye kaplamalar düzgün olsun diye.

Son olarak aklımda kalan monitörüm 60hz 1080p 23.8'' monitör değiştirmem gerekir mi?

İŞLEMCİ:
AMD Ryzen 5 5600 MPK 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
ASUS PRIME B550M-A/CSM 4600MHz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
XPG Gammix D35 8GB 3200MHz CL16 DDR4 Ram (AX4U32008G16A-SBKD35)
ADATA Legend 750 500GB PCIe NVMe Okuma 3500MB – Yazma 3000MB M.2 SSD (ALEG-750-500GCS)
XPG Valor Mesh RGB Siyah Mid Tower 650W 80+ White Gaming Kasa

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri